سه‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷

خشم امارات از مستند الجزیره؛ توهین قرقاش به دولت قطر

قرقاش

در پی پخش مستند افشاگرانه شبکه الجزیره،وزیر مشاور در امورخارجه امارات، دولت قطر را به در پیش گرفتن سیاست‌های کودکانه‌ متهم کرد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، انور قرقاش وزیرمشاور در امورخارجه امارات اعلام کرد که قطر از زمان بروز بحران در خلیج فارس از سال 2017 ، استراتژی های مبتنی بر سیاست های کودکانه ویاوه گویی های رسانه ای را دنبال می کند.

قرقاش دیروز در کامنت های خود اظهار کرد که با استراتژی های دوحه که مبتنی بر برنامه‌های تلویزیونی است و مخاطبی جز مردم خودش ندارد ابراز ترحم کنید.

انور اضافه کرد که اگر عاقلانه نگاه کنیم متوجه می شویم که اولویت رسانه ها از بین بردن بحران است، درحالی که می بینیم قطر با استراتژی سیاست کودکانه و یاوه گویی های رسانه ای، حاکمیت و پول خود را از بین می برد.

اظهارات وزیر مشاور در امورخارجه امارات در واکنش به اقدام شبکه الجزیره قطر در پخش قسمت جدید یکی از برنامه هایش دررابطه با ارتباطات نزدیک میان حاکمیت بحرین و رهبران گروه تروریستی القاعده مطرح شده است.

قابل توجه است که از 5 ژوئیه 2017 به دنبال قطع ارتباط کشورهای عربستان و امارات و بحرین و مصر با قطر منطقه خلیج فارس همچنان دچار تنش و بحران است. همچنین یکی دیگر از دلایل ادامه این تنش‌ها، توقف تحرکات دریایی و زمینی و هوایی قطر با امارات است؛ چرا که قطر این چهار کشور را متهم به حمایت از تروریست ها کرده است. این مسائل علاوه بر وقوع یک بحران سیاسی شدید میان امارات و قطر، منجر به بروز جنگ رسانه ای در سطح بسیار گسترده ای میان دو کشور شده است.

این اظهارات پس از افشاگری های دیروز شبکه الجزیره ضد عربستان و بحرین متحدان منطقه‌ای امارات مطرح شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.