چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای البرز خبرداد:

ارائه آموزش‌های رایگان وکوتاه مدت همزمان با هفته ملی مهارت

مهارت اموزی

البرز- مدیرکل فنی و حرفه ای استان البرز گفت: به مناسبت هفته ملی مهارت آموزشهای کاربردی و کوتاه مدت در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان البرز برای عموم متقاضیان اجرا می شود.

به گزارش قدس آنلاین وبه نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز، تقی غیاثی تبار اظهار کرد:عناوین رشته های فنی و مهارتی جهت آموزش های کپسولی رایگان در سایت میزخدمت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز به نشانی www.khedmat.alborztvto.ir بارگزاری شده است و متقاضیان می توانند با مراجعه به این سایت در بخش ثبت نام دوره های گذر مهارت، اقدام به ثبت نام و شرکت در دوره ها کنند.

وی همچنین از برپایی نمایشگاه گذرمهارت و اجرای مسابقات مهارت آزمایی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید خدایی با همکاری آموزشگاه های آزاد استان خبر داد و خاطرنشان کرد: تعامل بخش خصوصی و دولتی و استفاده از توانمندی ها و ظرفیتهای دوطرف نقش تعیین کننده ای در ترویج آموزشهای فنی و حرفه ای و آشنایی عموم مردم با مقوله مهارت آموزی و تغییر نگرش آنان از مدرک گرایی  به  مهارت افزایی دارد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در ادامه با اشاره به برنامه های ششم مرداد تصریح کرد: توسعه، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت آموزی، کار و کارآفرینی در سال «رونق تولید»، ایجاد انگیزه و عزم ملی برای دستیابی به فرصت های شغلی پایدار در مسیر اقتصاد مقاومتی، ارتقای منزلت و جایگاه آموزش های فنی و حرفه ای و اطلاع رسانی هرچه بیشتر این آموزش ها در سطوح مختلف از عمده اهداف برنامه های این هفته است.

غیاثی تبار گفت: در هفته ملی مهارت بازدید از تجهیزات، امکانات و کارگاههای مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان برای عموم و تمامی مراکز آموزشی آزاد است و علاقه مندان می توانند این بازدید را فرصتی مغتم بشمارند و به ثبت نام حرفه مورد علاقه خود اقدام کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان افزود: برپایی نمایشگاه، اجرای دوره های آموزشی کوتاه مدت، نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی در بین کارکنان، دیدار با امام جمعه و سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه، تبلیغات محیطی و معرفی نخبگان مهارتی از جمله برنامه های این اداره کل به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت است.

 گفتنی است هفته ملی مهارت از ۳۱ تیرماه آغاز و تا ششم مردادماه سالجاری ادامه دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.