دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام:

رونق تولید در گرو تغییر نگرش در فرهنگ مهارت آموزی است

نشست خبری

ایلام- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ایلام گفت: برای رونق کسب و کار و ترویج فرهنگ مهارت آموزی باید تغییر نگرش داده شود.

به گزارش قدس آنلاین، احسان جمشیدزاده عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران و به مناسبت هفته مهارت آموزی اظهار داشت: برای بهبود وضعیت کسب و کار به ناچار باید نگرش هایمان را تغییر دهیم چرا که ترویج فرهنگ مهارت آموزی در جامعه میتواند بخشی از فرهنگ اشتباه پشت میزنشینی را بهبود ببخشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای با بیان اینکه ۱۴ مرکز آموزش فنی و حرفه ای در تمام شهرستان های استان فعالیت می کنند، افزود: ۴ مرکز در شهر ایلام مسئولیت آموزش خواهران و برادران را بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه  مراکز آموزش فنی و حرفه ای در حوزه های صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ، خدمات مهارت آموزی را ارائه می دهند، یادآور شد: ۳۰ کارگاه فعال در سطح استان کار آموزش به کارآموزان را بر عهد دارند.

جمشید زاده با بیان اینکه ۷۰ درصد آموزش کارورزان بر اساس نیاز جامعه می باشد: گفت: ۳۰ درصد هم بر اساس سیاست های ابلاغی سازمان فنی و حرفه ای کشور است.

وی بیان داشت: وظیفه ذاتی سازمان فنی و حرفه ای، آموزش مهارت در حوزه های مختلف به افراد و شهروندان است.

مدیرکل آموزش و فنی و حرفه ای استان با اشاره به اینکه مهارت آموزی برای پیشگیری از بیکاری در جامعه است، افزود: مجبوریم به سمت آموزش های منجر به ایجاد کار و اشتغال حرکت کنیم.

جمشیدزاده همچنین به ۲۵۰ آموزشگاه داری مجوز در سطح استان اشاره و بیان کرد: هم اکنون ۱۲۰ آموزشگاه در سطح استان فعال می باشند.

وی با اشاره به نفت خیز بودن استان ایلام، یادآور شد: آموزش های ویژه ای را در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در نظر گرفته ایم و آماده ارائه به شرکت های فعال این استان هستیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان به طرح تکاپو سازمان فنی و حرفه ای اشاره و بیان داشت:  استان ایلام به واسطه نزدیکی به کشور عراق از پتانسیل خوبی برای آموزش به کارورزان  عراقی برخوردار است.

وی گفت: آموزش روستائیان و عشایر در مراکز ثابت و سیار نیز از دیگر خدمات اداره کل فنی و حرفه ای ایلام هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.