سه‌شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱

استاندار خراسان شمالی خبر داد؛

ره آورد سفر معاون رییس جمهور به خراسان شمالی اختصاص ۲۸ میلیارد تومان اعتبار است

استاندار

خراسان شمالی- استاندار خراسان شمالی با اشاره به تفاهم نامه های مطرح شده در سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به این استان میزان اعتبارات حاصل از این سفر را ۲۸۰ میلیارد ریال تفاهم نامه اعلام کرد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری خراسان شمالی محمدعلی شجاعی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی با اشاره به تفاهم نامه های مطرح شده در سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به این استان، ایجاد پایگاه خدمات صادرات محصولات دانش بنیان کشور را، قول طلایی معاون رئیس جمهوری عنوان کرد که با کمک بخش خصوصی و اتاق بازرگانی محقق می شود وافزود: این امر سبب رونق صادرات کشور خواهد بود.

استاندار خراسان شمالی با بیان این که " این استان متولی پایگاه خدمات صادرات محصولات دانش بنیان ایران در کشور ترکمنستان شد"؛ اظهار داشت: در این سفر پرداخت ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار تسهیلات به طرح های دانش بنیان مورد موافقت قرار گرفته است که با نرخ ۱۱ درصد به متقاضیان داده می شود.

وی افزود: البته از محل کمک های فنی و اعتباری استان، تامین اعتبار نیمی از سود این تسهیلات برای مجریان طرح هایی که بر اساس پیشران های توسعه استان اجرا می شود و مشکلی از استان را رفع می کند، توسط استان تقبل شده است.

وی گفت: تامین ۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز ساختمان پارک علم و فناوری، ۱۰ میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز مرکز نوآوری دانشگاه علوم پزشکی، تامین ۱۰ میلیارد ریال برای هر کدام از مراکز رشد در شیروان و اسفراین از جمله تفاهم نامه هایی است که در سفر آقای ستاری، منعقد شده است.

استاندار خراسان شمالی افزود: فرمانداران در شهرستان هایی که مرکز نوآوری ندارند تا دو هفته دیگر، مکانی برای ایجاد این مراکز معرفی کنند تا برای ایجاد و تجهیز این مراکز اقدام شود.

استاندار خراسان شمالی گفت: کمک به تجهیز پژوهش سراها در شهرستان های استان از دیگر پیشنهادهای ما در سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به استان است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.