سه‌شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵

نماینده ولی فقیه در استان یزد:

غرب به دنبال ترویج فرهنگ بی‌بند و باری در جامعه است

آسیب‌های اجتماعی

یزد - نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه غرب به دنبال ترویج فرهنگ بی‌بند و باری در جامعه است گفت: فروپاشی خانواده در ایران از اهداف اصلی جنگ نرم دشمن است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه دراستان ،آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با مدیرکل امور اجتماعی استانداری یزد با اشاره به اینکه خانواده در اسلام از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اظهار داشت: در قرآن کریم و احادیث نسبت به جایگاه خانواده سفارش‌های زیادی شده و در این بین، توجه به بانوان اهمیت خاصی دارد.

وی افزود: همین موضوع سبب شده که غرب نسبت به این جایگاه ویژه در کشورهای اسلامی به ویژه ایران حساسیت ویژه‌ای پیدا کرده و تلاش زیادی می‌کند که آن را با تزلزل همراه کند.

ناصری تصریح کرد : در ارتباط با اهمیت این موضوع و همچنین تلاش‌هایی که دشمن برای تخریب جایگاه خانواده و زنان در ایران انجام می‌دهد، ما باید حساسیت بسیار ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه از هم پاشیدگی خانواده‌ها در ایران برنامه‌ریزی بلند مدت غرب در ایران است گفت: غرب خود اقدام به فروپاشی کانون خانواده های خود در سال‌های گذشته کرده و از تجربه‌های تلخ آن اطلاع دارند و الان می‌خواهند همان وضعیت را در ایران هم نهادینه نمایند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه بیشترین ضرر این فروپاشی به بانوان وارد می‌شود تصریح کرد: دشمن برای اینکه بتواند در هدف خود موفق شود و راه پیروزی و موفقیت را کامل کند، انس با حیوانات و دوری از اعضای خانواده را جلوی پای افراد به ویژه جوانان قرار داده است.

وی تصریح کرد: همه مسائل و مشکلاتی که الان در جامعه در بحث‌های مختلف مرتبط با خانواده ‌ها به ویژه در حوزه عدم سازش‌ها و طلاق‌ها مشاهده می‌کنیم هم ناشی از بی توجهی به اصل استحکام کانون خانواده و مسائل مرتبط با آن است.

نماینده ولی فقیه افزود: لازم است که نسبت به این موضوع یک ریشه‌یابی درست و مناسبی صورت گیرد و نسبت به رفع آسیب‌هایی که الان در حوزه‌های اجتماعی به وجود آمده تلاش کنیم.

آسیب‌های اجتماعی در یزد از میانگین کشوری پایین‌تر است

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد در ارتباط با وضعیت آسیب‌های اجتماعی در یزد گفت: آسیب‌های اجتماعی در یزد از میانگین کشوری پایین‌تر است.

فخر السادات خامسی هامانه هم  دراین  دیدار اظهار داشت: سال ۹۲ مقام معظم رهبری دستور سازمان مسائل اجتماعی را برای پیگیری مسئله آسیب‌های اجتماعی صادر کردند و این سازمان به عنوان یکی از مجموعه‌های وزارت کشور شروع به کار کرد.

وی افزود: در بحث آسیب‌های اجتماعی اولویت‌دار، استان یزد به نسبت میانگین کشوری وضعیت بهتری دارد ولی نگرانی ما این است که این آسیب‌ها نسبتا رو به رشد قرار گرفته‌اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.