پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳

الجزیره خبر داد

هلاکت ۸ نظامی سعودی در مرز یمن

یمن

شبکه الجزیره از کشته شدن هشت نظامی سعودی در درگیری با نیروهای یمنی در جنوب عربستان خبر داد.

 شبکه الجزیره امروز پنجشنبه به نقل از منابع رسانه‌ای سعودی از کشته شدن هشت نظامی سعودی در مرز جنوبی این کشور و در درگیری با نیروهای یمنی خبر داد.

این شبکه اشاره‌ای به محل دقیق عملیات نیروهای یمنی نکرد. اما شبکه المسیره یمن شب گذشته (چهارشنبه) از حمله به سه مقر ائتلاف سعودی در منطقه «عسیر» در جنوب غرب عربستان خبر داد و اعلام کرد که در این حملات هر سه مقر به کنترل نیروهای انصارالله و ارتش یمن درآمده و دهها نیروی ائتلاف سعودی کشته و زخمی شده‌اند.

طبق این خبر، نیروهای یمنی توانسته بودند کیلومترها وارد خاک عربستان شده و در منطقه «ابواب الحدید» در منطقه عسیر دست به عملیات بزنند. کوهستانی بودن منطقه و حملات غیر منظم نیروهای یمنی و به کارگیری تاکتیک‌های جنگ در کوهستان و همچنین استفاده از تک تیراندازان و کمین‌گیری مناطق جنوبی عربستان را کاملا برای ائتلاف سعودی نا امن کرده است.

اعلام خبر کشته شدن هشت نیروی ارتش سعودی در حالی است که تا کنون دولت سعودی هیچ آمار دقیقی از تعداد تلفات خود در مقابل یمنی‌ها منتشر نکرده است. در یک مورد گروه اطلاع‌رسانی «الاعلام الحربی» در یمن، در ۱۷ خرداد (۱۳۹۸) اعلام کرد که طی هفته‌های گذشته ۷۰ نفر از نیروهای ارتش سعودی در مرز با یمن کشته شده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.