شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱

تجمع اعتراضی بیماران آمریکایی مقابل کنگره

وقتی بهای دارو با وام مسکن در آمریکا برابری می‌کند

آمریکا

افزایش چشمگیر بهای دارو در آمریکا سبب شد بیمارانی که از این موضوع به شدت رنج می‌برند، مقابل کنگره این کشور تجمع کنند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، گلایه بیماران در آمریکا از افزایش بهای دارو و گسترش اعتراض‌ها در خصوص این موضوع سرانجام پای آن‌ها را به کنگره باز کرده است تا نارضایتی خود را از این روند به گوش قانونگذاران آمریکایی برسانند.

بیمارانی که تحت تاثیر افزایش بهای دارو در آمریکا قرار گرفته‌اند، روز جمعه در برابر کمیته نظارت مجلس نمایندگان در واشنگتن دی سی حاضر شدند. آن‌ها تاثیر ویرانگر افزایش بهای دارو را به نمایندگان کنگره توضیح دادند در حالی که برخی دیگر معتقد بودند بهایی که برای دریافت داروهای خود می‌پردازند اکنون با وام مسکن آن‌ها برابری می‌کند.

دیوید میچل که به سرطان بدخیم خون مبتلاست و نیز بنیانگذار تشکل "بیماران برای داروهای قابل تامین" به شمار می‌آید در شروع اظهاراتش به قانونگذاران آمریکایی گفت: "درست است که شرکت‌های داروسازی در زمانی که داروهایی ابتکاری تولید می‌کنند باید سود کنند ولی اکنون توازن به شدت به هم خورده است و این هزینه‌ها برای ما، اقتصاد خانواده، هزینه‌ای که برای درمان کنار گذاشته ایم و برای زندگی ما بسیار سنگین شده است".

پام هولت، معلم بازنشسته‌ای که وی نیز به سرطان بدخیم یعنی ملومیای چندگانه مبتلاست، به کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که وی به نوعی دارو به نام رولیمید (Revlimid) نیاز دارد. به گفته وی "هزینه این دارو مطلقا در توان وی نیست. بعد از یک سال اکنون به بدهکاری افتاده است. به شدت بدهکار است و باید در نهایت ناامیدی، خانه خود را (برای وام گرفتن) گرو بگذارد".

بیماری که در سن پنج سالگی در حال درمان دیابت نوع ۱ است، می‌گوید "وی و خانواده اش مجبور شده‌اند انسولین وی را جیره‌بندی کنند تا بتواند به زندگی خود ادامه بدهد".

این شرایط نامناسب برای مردم آمریکا و ایجاد مشکلات فراوان برای زندگی آنان در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا همواره از شرایط ایده‌آلی که در دوران ریاست‌جمهوری‌اش ایجاد کرده است از خود تعریف و تمجید می‌کند!

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.