شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲

بهره‌مندی مراکز فرهنگی مشهد از منابع اهدایی کتابخانه سیار آستان قدس رضوی

کتابخانه سیار آستان قدس رضوی

مسئول کتابخانه‌های وابسته برون شهری آستان قدس رضوی از بهره‌مندی برخی مراکز فرهنگی و دولتی مشهد از منابع اهدایی کتابخانه سیار آستان قدس رضوی خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، ناصر گوهری با بیان این مطلب گفت: کتابخانه سیار سازمان کتابخانهها، موزهها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در مجموع طی ایام دهه کرامت نزدیک به ۳ هزار و ۳۰۰ کتاب را به مراکز فرهنگی، دولتی و عمومی مشهد اهدا کرده است.
وی افزود: از این تعداد بیش از ۲۵۰۰ نسخه کتاب برای داروخانه امام(ره) جهت ایستگاه مطالعه ثبت و ارسال شده است.
گوهری همچنین به ارسال و اهدای ۲۲۰ ‌نسخه کتاب با موضوع کودک، روانشناسی، احکام و خانواده به مؤسسه فرهنگی بشارت اشاره کرد و گفت: کتابخانه سیار در کنار توزیع کتاب، تهیه و توزیع بسته¬های فرهنگی در میان زائران را طی ایام دهه کرامت در دستور کار خود داشته است.
ثبت و ارسال ۳۵۸ جلد کتاب برای مسجد چهارده معصوم،۱۵۰ جلد کتاب و ۲۰۰ نسخه مجله برای دادگستری، ۷۹ نسخه کتاب کودک برای نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان کتابخانه مجتمع امام خمینی‌(ه) و اهدای بسته‌های تبرکی و کتاب با موضوع زندگی و سیره امام رضا(ع) همراه با کتابهای درخواستی اعضای کتابخانه سیار برای معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر اقدامات کتابخانه سیار طی ایام دهه کرامت بود که وی به آن اشاره کرد.
مسئول کتابخانه‌های وابسته برون‌شهری آستان قدس رضوی همچنین به توزیع بیش از ۷۰۰۰ نسخه کتاب برای مناطق سیل‌زده در موضوعات عمومی برای آق قلا، اهواز، کرمانشاه و بروجرد اشاره کرد که با هماهنگی امور خادمیاران در دانشگاه گلستان توزیع خواهد شد.

منبع: صداو سیما

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.