شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان همدان مطرح کرد؛

اجرای طرح مبارزه بیولوژیک با آفات در همدان

۲

همدان- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: مصرف بی‌رویه و غیر استاندارد سم در مزارع و باغ ها آثار بلند مدت و مضری بر سلامت انسان دارد که این موضوع با مبارزه بیولوژیک در استان همدان مدیریت شده است.

 شهرام پرورش در گفتگو با خبر نگار قدس آنلاین گفت : با هدف تحقق  ارتقای سلامت غذایی مصرف کنندگان در استان همدان، جهاد کشاورزی استان با همکاری بخش خصوصی و فعالان در حوزه مبارزه بیولوژیک با آفات کشاورزی؛ سطحی بیش از ۲۰۸ هکتار را زیر پوشش مبارزه بیولوژیک با فرمون ها و حشرات شکار گر قرار داده است.
وی  بدون اشاره به مقدار سم مصرفی سال جاری در سطح مزارع و باغ های استان، گفت: افزون بر افزایش و ارتقای سلامتی مصرف کننده در این روش، حفظ گونه های مفید برای کشاورزی و کاهش آلودگی زیست محیطی از دیگر اهداف این روش ایمن سازی محصولات زراعی و باغی است.
وی افزود:  یکی از محصولاتی که در حوزه مبارزه بیولوژیک مورد نظر ذرت و گوجه فرنگی بوده است که حدود ۵ هزار هکتار از این اراضی توسط زنبور تریکو گراما و براکون مبارزه شده است.
پرورشی با یاد آوری بهره مندی امکانات بخش خصوصی و کلینیک های گیاهپزشکی برای اجرای پرورشی و کنترل تلفیقی آفات گفت:  در حدود  ۱۸ هزار هکتار این روش اجرا شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.