شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین» :

راه برون رفت از معضل مسکن، افزایش تولید متناسب با درآمد اقشار مختلف جامعه است

مینا افرازه

حاجی دلیگانی

حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: تنها راه برون رفت از وضعیت هرج و مرج بازار مسکن و ثبات قیمت‌ها این است که تولید مسکن برای اقشار مختلف با توجه به میزان درآمدهای آنان افزایش یابد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در گفت و گو با خبرنگار «قدس آنلاین»، درباره معضل مسکن و گرانی بازار آن، اظهار داشت: معضل کنونی مسکن بدلیل کمی تولید ساخت و ساز خانه در طی این سالهاست. از زمانی که پروژه مسکن مهر رها شد و تولیدی صورت نگرفت، پیش بینی می‌شد که دچار گرانی و نابسامانی در بازار مسکن باشیم. پس از پروژه مسکن مهر بحث مسکن اجتماعی مطرح شد که عملاً هیچ اقدامی صورت نگرفت. بنابراین وقتی تولید در این حوزه متوقف و از سمتی هم میزان تقاضا بالاست طبیعتاً وضعیت فعلی بوجود می‌آید.

وی تصریح کرد: تنها راه برون رفت از وضعیت فعلی هرج و مرج بازار مسکن و ثبات قیمت‌ها این است که تولید مسکن برای اقشار مختلف با توجه به میزان درآمدهای آنان افزایش یابد.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس همچنین ابراز کرد: در حال حاضر هر تصمیمی که در چنین وضعیتی گرفته می‌شود، نتیجه عکس می‌دهد، بطور مثال اتخاذ تصمیماتی باعث شد سیمان بیش از ۳۰ درصد افزایش یابد و شاهدید که درنتیجه آن شرکتی حدود ۷۰۰۰ میلیارد تومان سود بدست آورد، سودی که ناشی از گران کردن مصالح ساختمانی بود و باید اصلاح شود.

وی افزود: همچنین بدلیل هزینه‌هایی که نظام مهندسی برای ساختمان سازی می‌گیرد، فرد باید به ده جا مراجعه و پول پرداخت کند تا بتواند پروانه ساختمان بگیرد، بنابراین همین عامل هم سبب می‌شود به نوعی سازندگان نیز هزینه‌های خود را به گردن خریدار بیندازند و درنتیجه آن قیمت مسکن بی‌رویه و غیر منطقی افزایش یابد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.