دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷

هم‌زمان با دهه امامت و ولایت صورت‌می‌گیرد؛

سفر «پیک امید» کانون گیلان به مناطق‌کم‌برخوردار

کانون گیلان

گیلان- کاروان«پیک امید» کانون پرورش فکری استان گیلان ازپانزدهم تا بیست و دوم مرداد ماه ۱۳۹۸ میهمان کودکان، نوجوانان و خانواده‌های گیلانی است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، کاروان «پیک امید» به‌منظور نشاط‌ بخشی به مخاطبان، گسترش عدالت اجتماعی و ارایه‌ی خدمات فرهنگی به مناطق کم‌ برخوردار و با مشارکت  دستگاه‌های اجرایی، هنرمندان، مربیان مراکز فرهنگی هنری ثابت و کتاب‌خانه‌های سیار روستایی و شهری کانون گیلان میهمان کودکان، نوجوانان و خانواده‌های گیلانی‌می‌شود.
برپایه این گزارش، نخستین مرحله از سفرهای شهرستانی «پیک امید» کانون گیلان که هم‌زمان با دهه امامت و ولایت صورت‌می‌گیرد، همراهی تماشاخانه (تریلی نمایش) سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان را به‌دنبال‌خواهدداشت و نمایش «هفت خوان » که براساس یکی از داستان‌های شاهنامه و توسط «آتسا شاملو» نوشته و ازسوی «میثم یوسفی» کارگردانی شده نیز برای کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها اجرامی‌شود.
این نمایش که با شیوه بازی زنده و ماسک و بادرون‌مایه‌ای حماسی و درقالب طنز برای کودکان و نوجوانان تولیدشده، روایت‌گر داستان کیکاووس، پادشاه کیانی است که با سپاه خود در چنگ دیوان مازندران گرفتار می‌شود و رستم برای نجات او و سپاهش به سوی مازندران حرکت می‌کند و در این مسیر باید از هفت خوان بگذرد و… 
نمایش «هفت‌خوان رستم» که دومین تئاتر از پروژه «کتاب، تئاتر، مدرسه» و برگرفته از کتاب ششم دبستان است، با هنرنمایی محسن رفیعی، علی بیک‌محمدی، عطا مقیمی و  محسن قصری در تماشاخانه( تریلی) سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان بر روی صحنه‌می‌رود.
برهمین اساس، کاروان پیک‌امید کانون در نخستین منزلگاه خود روزهای ۱۵ و ۱۶ مرداد ماه ۱۳۹۸ میهمان کودکان، نوجوانان و خانواده‌های شهرستان رودبار(لوشان، منجیل، توتکابن، رودبار) خواهدبود و صبح و عصر  ۱۷ مرداد به ترتیب به شهرهای شفت و فومن سفرمی‌کند.
شهرستان صومعه‌سرا، ماسال و شاندرمن، مقصدهای بعدی «پیک امید» در روزهای ۱۹ و ۲۰ مرداد ماه محسوب‌می‌شود و این کاروان صبح و عصر روزهای ۲۱ و ۲۲ ماه جاری نیز به ترتیب میهمان مخاطبان در رضوانشهر، چوکا، تالش و اسالم خواهدبود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.