سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶

با 6 قدرت بزرگ جهانی پشت یک میز نشستیم و افتخار می‌کنیم که وابسته به هیچکدام نیستیم

ظریف

وزیر امور خارجه گفت: برای ما بزرگترین افتخار است که وقتی در صحنه بین‌المللی حاضر می‌شویم علی‌رغم همه سختی‌ها می‌توانیم در برابر 6 قدرت بزرگ جهانی پشت یک میز بنشینیم و افتخار کنیم که وابسته به هیچکدام از آنها نیستیم.

قدس آنلاین: محمدجواد ظریف  صبح امروز  در دیدار حسن روحانی با وی در محل وزارت خارجه طی سخنانی عنوان کرد: دیپلماسی مستقل در کنار مزایای بسیار بسیار بزرگی دارد یک چالش سنگین هم دارد و آن این است که هیچکس در دنیا دیپلماسی مستقل را بر نمی‌تابد.

وی افزود: دیپلماسی مستقل باید در دریای طوفانی روابط بین‌الملل بتواند با استفاده از موقعیت‌ها و ظرفیت‌های ویژه راه باز کند و این راه را به جلو ببرد. راهی در برابر دیپلماسی مستقل از قبل گشوده نیست و این راه باید گشوده و تلاش بشود.

ظریف بیان کرد: وظیفه همکاران من بسیار دشوار است و این برای ما بزرگترین افتخار است که وقتی در صحنه بین‌المللی حاضر می‌شویم علی‌رغم همه سختی‌ها می‌توانیم در برابر 6 قدرت بزرگ جهانی پشت یک میز بنشینیم و افتخار کنیم که وابسته به هیچکدام از آنها نیستیم.

وی یادآور شد: ضمن اینکه دوست داریم روابط خوب داشته باشیم اما وابستگی را برنتابیده‌ایم و توانسته‌ایم با اتکا به مردم این شیرینی را در روابط خارجی تجربه کنیم که مستقل بودن هم سخت است و هم شیرین.

به گزارش فارس، وزیر خارجه در بخشی از سخنانش با بیان اینکه مردم به اندازه کافی به ما قدرت دادند که در صحنه دیپلماسی عمل کرده و تلاش کنیم از هزینه‌های مردم کم کرده و به معیشت آنها کمک کنیم، خطاب به رئیس جمهور عنوان کرد: این دستورکاری بوده که در دولت تدبیر و امید با نظر حضرتعالی مبنی بر تعامل سازنده و مبنی بر اینکه سیاست خارجی باید کمک کار توسعه اقتصادی و در خدمت پیشرفت کشور باشد، عنوان شده و هدفی است که همکاران من در وزارت خارجه از دوران ریاست جمهوری حضرتعالی این هدف را دنبال کردند.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در وزارت امور خارجه حضور یافت و با ظریف و معاونان و کارکنان وزارت خارجه دیدار و به ایراد سخنرانی پرداخت. حضور روحانی در محل وزارت خارجه پس از تحریم روز پنجشنبه دهم مرداد ماه ظریف از سوی آمریکا صورت می‌گیرد.

صبح دیروز (سه‌شنبه) نیز علی لاریجانی رئیس مجلس و بعدازظهر نیز محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و معاونان دفتر رئیس جمهور در محل وزارت خارجه حضور یافتند و با ظریف دیدار و حمایت خود را از وزیر خارجه اعلام کردند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.