جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳

با حضور معاون اول رئیس جمهوری

خط دوم قطار شهری مشهد به طور کامل بهره برداری شد

قطهار شهری مشهد

خط دوم قطار شهری مشهد روز جمعه با حضور معاون اول رئیس جمهوری به طور کامل مورد بهره برداری قرار گرفت و عملیات اجرایی خط چهارم آن نیز آغاز شد.

به گزارش قدس آنلاین، چهار کیلومتر از خط دوم قطار شهری مشهد از ایستگاه شریعتی به سوی ایستگاه شهید کاوه باقی مانده بود که با هزینه ۱۰ هزار میلیارد ریال راه اندازی شد.

عملیات حفاری ۱۴.۵ کیلومتر خط دوم قطار شهری مشهد از منطقه رضا شهر به سوی منطقه طبرسی شمالی، پانزدهم بهمن ۹۴ به پایان رسید و اسفند سال ۹۵ مرحله نخست این خط به طول هشت کیلومتر مورد بهره برداری قرار گرفت.
اواخر اسفند ۹۶ نیز با بهره برداری از ۲ کیلومتر دیگر از مسیر این خط، ایستگاههای سعدی و شریعتی به صورت آزمایشی بهره برداری و در سفر اردیبهشت ماه سال ۹۷ رئیس جمهوری به مشهد اتصال این خط با خط یکم در ایستگاه شریعتی افتتاح شد.
خط چهارم قطار شهری مشهد نیز که عملیات اجرایی آن امروز آغاز شد به طول ۱۷.۵ کیلومتر از انتهای خواجه ربیع تا شهرک شهید رجایی با ۱۵ ایستگاه برنامه ریزی شده است.

خط یکم قطار شهری مشهد به طول ۱۹ کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل آباد اسفند ۱۳۸۹ به بهره برداری رسید و هم اکنون روزانه به طور میانگین ۱۳۰ هزار نفر در این مسیر جا به جا می شوند.
مسیر توسعه ۴.۵ کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر سال ۹۴ به بهره برداری رسید.

عملیات حفاری خط سوم قطار شهری مشهد نیز به طول ۳۰ کیلومتر که مسیر شهرک ابوذر تا قاسم آباد را پوشش می دهد از نیمه دوم فروردین سال ۹۵ آغاز شده است.
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.