جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵

هشدار آیت‌الله علم‌الهدی نسبت به سکولارسازی دشمن در جامعه

در ‌رقابت سیاسی جریان لائیک ‌بی‌بندوباری را دنبال می‌کند

آیت الله علم الهدی

امام جمعه مشهدمقدس گفت: یکی از شگردهای دشمنان سکولارسازی سیاست و دیانت و جامعه است یعنی به مردم بفمانند مدیریت اجتماعی شما و اداره سیاست و اقتصاد شما ربطی به دین شما ندارد.

 

به گزارش قدس آنلاین ، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: مقام معظم رهبری امر فرمودند در کنار توصیه به تقوا، مصادیق تقوا در زندگانی مردم تبیین شود؛ برحسب اجرای این امر و فرمان بحث ما در خطبه‌های اول درباره بیان مصادیق تقوا در زندگی است.

امام جمعه مشهدمقدس گفت: از جمله مصادیق تقوا در جمله‌ای از فراز دعای شریف عرفه امام حسین(ع) است؛ این دعای عرفه یک جریان تربیتی به وسیله امام از طریق دعا برای شیعیان است؛ این روزها روزهای بسیار مهمی است؛ دهه اول ماه ذی حجه‌الحرام است. دهه نخست ذی الحجه همان 10 روزی است که میقات حضرت موسی(ع) تکمیل شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مصداق تقوا در فکر، روح و در جان ما گفت: خداباوری یک بخشی اعتقاد است؛ یک نقطه و درجه ندارد؛ این خداباوری از نقطه‌ای شروع و بالا می‌رود و به جایی می‌رسد که انسان پروردگارش را می‌بیند.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: باورمندی خدا به اینجا رسیده و اوج گرفته که گویا خدا را می‌بیند؛ شما در تشهد نماز خود نمی‌گوئید «اعلم ان لا اله الا الله»؛ بلکه به این مسئله شهادت می‌دهید؛ یعنی شهود دارید و می‌بینید و شاهد هستید که خداوند یکی است؛ اگر این در عمق معرفت ما جای بگیرد همان است که حضرت علی(ع) به آن اشاره فرمودند.

وی تاکید کرد: امام راحل فرمودند عالم محضر خداست و در محضر خدا نباید معصیت کرد؛ لحظه‌ای که در برابر گناه و غریزه قرار می‌گیرید واقعا باید محاسبه کرد که خداوند این عمل را می‌بیند؛ خداوند این عمل را مشاهده می‌کند.

امام جمعه مشهدمقدس در ادامه با اشاره به اینکه نتیجه اصلی تقوا، «گناه نکردن» است تاکید کرد: شهادت جانگذار و مظلومانه امام پنجم(ع) را به محضر مقدس شما برادران و خواهران تسلیت عرض می‌کنم؛ ایشان وصیت کردند همه ساله در سالروز شهادتشان در سرزمین منا برای ایشان اقامه عزا شود.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: سیره سیاسی ائمه معصومین یک راهبرد قطعی برای موضع‌گیری سیاسی امروز ماست؛ در سیره سیاسی اهل بیت با دو جهت روبرو هستیم؛ یکی اینکه مواضع ائمه معصومین چه بوده است؛ یعنی جریان‌هایی که آن روز با ولایت می‌جنگیدند همان جریان‌هایی هستند که امروز در داخل و خارج با ولایت می‌جنگند و از یک نوع و سنخ هستند و عناصر قوی شیطان هستند.

وی افزود: جهت دیگر کیفیت دفاع اهل بیت در مقابل کفار و دشمنان است؛ یکی از شگردهای دشمنان سکولارسازی سیاست و دیانت و جامعه است یعنی به مردم بفمانند مدیریت اجتماعی شما و اداره سیاست و اقتصاد شما ربطی به دین شما ندارد.شگرد دوم دشمنان از صدر اسلام این بود که دیگران را به رقابت سیاسی بکشانند تا مردم بگویند اینها جریانی قدرت طلب هستند.

خطیب جمعه مشهدمقدس با اشاره به اینکه جناح‌های سیاسی قدرت‌طلب می‌خواهند کشور و جامعه را دوقطبی کنند افزود: جریان دین‌دار یک‌طرف، جریان لائیک نیز یک‌طرف برای این‌که وقتی به میدان رقابت سیاسی می‌آیند، جریان لائیک بشود اردوی سیاسی آنان؛ امروز در مملکت هرچه حرف از شادی و خوشی جوان، لاابالی‌گری  و بی‌بندوباری می‌شنوید، مربوط به جریان سیاسی است که می‌خواهد جامعه را دوقطبی کند.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: اکنون هم آمریکا دو کلمه حرف می‌زند، می‌گوید «گزینه نظامی روی میز است»، این حرف اعتراف به شکست در توطئه است.

منبع : تسنیم

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.