سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲

قایق آرزوهای والیبال خراسان رضوی در گرداب اختلافات

دیدار والیبال تیم های پیام مشهد و شهرداری ورامین

تیم والیبال پیام خراسان با وجود همه کمبودها پارسال در دقیقه ۹۰ به جمع ۱۳ تیم لیگ برتر والیبال پیوست و توانست ناباورانه به عنوان یگانه نماینده والیبال خراسان رضوی به جایگاه دور از انتظار سومی دست یابد اما امروز این تیم دچار اختلافات داخلی شده و آینده ای نامعلوم برای والیبال حرفه ای استان ترسیم کرده است.

به گزارش قدس آنلاین ؛ پیش از ظهور پیام خراسان با مربیگری جبار قوچان نژاد و بهره گیری از عنوان باشگاه پیام ، والیبال دوستان خراسان رضوی و مشهد تنها تماشاگر بازیهای لیگ برتر والیبال بودند اما با تیم پیام، والیبال خراسان رضوی روحیه گرفت و والیبال دوستان نیز تبدیل به هوادارانی پرو پا قرص برای این رشته مهیج شدند.

اما این اواخر اختلافاتی  بین علی شیخ الاسلامی، مدیر عامل باشگاه پیام خراسان و جبار قوچان نژاد سرمربی تیم بروز کرده است که چشم اندازی روشنی را برای این تیم استانی ترسیم نمی کند.

قوچان نژاد که هنوز به عنوان سرمربی تیم والیبال پیام خراسان شناخته می شود در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: مجوز باشگاه پیام برای رشته فوتبال ثبت شده بود و در  تاریخ ۲۰ تیر ماه ۹۷ نیز پایان یافته است و از طرفی بازیکنان تیم پیام  ۲۰ میلیارد ریال از این باشگاه طلب دارند.

وی افزود: در لیگ سال گذشته به این علت که تیم، نیازمند باشگاه بود از این مجوز پیام خراسان با موافقت فدراسیون والیبال استفاده شد اما در حال حاضر این باشگاه صلاحیت مالکیت تیم را ندارد و فدراسیون تصمیم گیری درباره مالکیت تیم را به اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی واگذار کرده است.

او ادامه داد: در لیگ گذشته، شهرداری و موسسه شهرآرا با درخواست تیم برای انجام مسابقات کمک های فراوانی کردند و حتی عددی برای میزان هزینه کرد خود اعلام نکردند لذا تیم تنها از مجوز باشگاه پیام استفاده کرد نه اینکه باشگاه برای تیم هزینه ای کرده باشد.

پیام نیز مانند بیشتر باشگاه ها بدهی دارد 

مدیر عامل باشگاه پیام خراسان نیز گفت: رشته والیبال هم اکنون به مجوز این باشگاه اضافه شده و در حال تمدید مجوز باشگاه و طی پروسه اداری یاد شده هستیم.

علی شیخ الاسلامی در خصوص بحث بدهی ها نیز افزود: با توجه به وعده هایی که شهرداری داده بود هفته آینده جلسه ای با مسئولان این نهاد برگزار خواهد شد تا شهرداری اعلام نظر کند چه کنیم.

وی ادامه داد: نامه مهلت به این تیم برای تسویه با بازیکنان تا ۱۵ مرداد که مد نظر منتقدان باشگاه است مربوط به همه تیم هاست و جالب است بدانید تا به حال فقط دو تیم با وجود مشکلات مالی کنونی قادر به تسویه با بازکنان خود شده اند و تیمهای دولتی و بزرگی مانند پیکان همچنان بدهکارند.

مدیر عامل باشگاه پیام خراسان گفت: سال گذشته تیم به باشگاه پیام واگذار شد و این تیم در اختیار باشگاه خواهد بود و سرمربی جدید تیم یعنی اکبر خداوردی که پیش از این هدایت تیم شهروند اراک را بر عهده داشت برای مربیگری انتخاب شده و هم اکنون مشغول به کار است.

شیخ الاسلامی افزود: بازیکنان فصل گذشته قراردادشان یک ساله بود که متاسفانه تحت تاثیر سرمربی فصل پیش یعنی آقای قوچان نژاد به جز سه نفر بقیه به باشگاه مراجعه نکردند و اگربازیکنان پس از مهلت مقرر باز نگردند از بازیکنان محلی استفاده می کنیم.

وی ادامه داد: از نظر قانونی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و فدراسیون والیبال نمی توانند برای تغییر مالکیت تیم پیام تصمیم گیری کنند مگر اینکه بر اساس ادله و مدارک نظر دهند.

مدیر عامل باشگاه پیام خراسان گفت: در حالی که بیشتر تیم ها بدهکارند و برخی حتی تا ۴۰ میلیارد ریال به فدراسیون والیبال بدهی دارند حذف پیام خراسان به علت بدهی ها ممکن نیست.

شیخ الاسلامی افزود: اگر همه تیم ها هم تسویه حساب کردند و فقط پیام خراسان باقی ماند باز هم نمی توانند ما را کنار بگذارند و باید نماینده جدید معرفی کنند تا بیاید رضایت باشگاه پیام را برای گرفتن مالکیت تیم جلب کند.

وی ادامه داد: پیش از این داوری، سرپرست فدراسیون نیز اعلام کرده است که از نظر فدراسیون نماینده والیبال خراسان رضوی تیم پیام خراسان است و هرتیمی که بخواهد جایگزین شود باید با اجازه باشگاه پیام باشد.

شکایت از سرمربی سابق پیام

مدیر عامل باشگاه پیام خراسان گفت: شکایتی نیز از سرمربی و سرپرست فصل قبل یعنی آقایان قوچان نژاد و سالاری برای انعقاد چهار قرارداد صوری با سه بازیکن و یک نفر از کادر فنی تنظیم کرده ایم.

شیخ الاسلامی افزود: متاسفانه متوجه شدیم این قراردادها در فدراسیون ثبت نشده و کارتی هم برای این بازیکنان صادر نشده است و البته ۵۰ درصد قرارداد آنها نیز دریافت شده است اما مثلا یک روز در هفته سرتمرین می آمدند و اگر از طریق فدراسیون پاسخی در این خصوص نگرفتیم شکایت را در مراجع قضایی مطرح می کنیم.

فرصت فدراسیون به باشگاه برای تسویه حساب پایان یافت   

هفته گذشته فدراسیون والیبال با ارسال نامه ای به اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی معرفی و پذیرش باشگاه پیام خراسان به عنوان نماینده والیبال استان در  لیگ برتر والیبال توسط هیات والیبال استان را به دلیل فقدان مجوزهای قانونی، نتیجه سهل انگاری سازمان لیگ توصیف کرده بود.

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز ضمن تایید این نامه گفت: باشگاه بعد از مکاتبات با فدراسیون برای اخذ مدارک و مجوز خود برای رشته والیبال اقدام کرده و پرونده آن باشگاه در خصوص تمدید مجوز و راه اندازی رشته  واالیبال در دست اقدام است.

امیر زارعی افزود: فدراسیون با شکایت بازیکنان تا ۱۵ مرداد به تیم پیام فرصت داد تا اگر بخواهد به عنوان نماینده استان در لیگ برتر ۹۸ حضور داشته باشد بدهی بازیکنان و کادر فنی را تسویه کند.

شهرداری در صورت تمایل برای تیم داری اعلام آمادگی کند

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با بیان اینکه فدراسیون والیبال از اداره کل خواسته نماینده استان در لیگ برتر والیبال را معرفی کند گفت: از آنجایی که سال قبل شهرداری مشهد به این تیم کمک کرد به شهرداری گفته ایم اگر این نهاد بخواهد با تیمی به نام شهرداری یا شهرآرا در لیگ حاضر شود  و تیم داری کند اعلام کند تا موضوع به فدراسیون والیبال اعلام شود.

زارعی افزود: باشگاه پیام خراسان اگر مجوز فعالیت در رشته والیبال را بگیرد و بدهی مربی و ورزشکاران را تسویه کند و تعهدات خود را به فدراسیون را نیز انجام دهد می تواند در لیگ برتر حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: البته اگر قرارداد بازیکنان یک ساله باشد آنان خود مختار هستند که در چه تیمی بمانند و به طور طبیعی در هر جایی که برای آنان از لحاظ اقتصادی به صرفه تر باشد بازی خواهند کرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.