جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی:

امام حسین(ع) جان خود برای نجات بشریت از گمراهی نثار کرد

آیت الله علم الهدی

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: امام حسین علیه‎السلام جان خود در راه خدا و برای نجات بشریت از گمراهی نثار کرد.

به گزارش قدس آنلاین وبه نقل از آستان نیوز، آیت الله سید احمد علم الهدی در دیدار بزرگان طوایف و موکب‌دارن عراقی اربعین که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی انجام شد، با اشاره به فراز «بَذلَ مُهجَتـَهُ فیکَ لیَستـَنقـِذَ عِبادکَ مِنَ الجَهالةِ وَ حَیرَةِ الضـَلالة» در زیارت اربعین، اظهار کرد: اباعبدالله علیه‌السلام با نهضت و جهاد خود در راه خدا جان و خون قلبش را داد تا انسان‌ها را از گمراهی نجات دهد.
وی افزود: عبارت «بَذلَ مُهجَتـَهُ» برای نجات بشریت از گمراهی در زیارت عاشورا نیامده اما در زیارت اربعین وجود دارد، گویی قرار است بشریت با زیارت اربعین آگاه و از گمراهی نجات یابد.
وی خطاب به موکب‌داران اربعین گفت: شما که در راهپیمایی عظیم اربعین به زائران امام حسین علیه‌السلام خدمت می‌کنید، در واقع خادمانی برای تحقق این فراز از زیارت اربعین هستید.
امام جمعه مشهد مقدس خطاب به موکب‌دارن اربعین گفت: بسیاری در عالم آرزوی خدمت به زائران امام حسین علیه‌السلام در اربعین را دارند اما این توفیق نصیب همه نمی‌شود، آن‌ها که توفیق خادمی در این حرکت عظیم را دارند قطعا با عنایت حضرت اباعبدالله امام حسین علیه‌السلام مشمول این نعمت شدند و این امر سعادتی بزرگ است که باید آن را قدر دانست.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.