جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در مشهد:

اربعین سرآغاز تمدن توحیدی، ولایی و مهدوی است

حجت‌الاسلام محمد قمی

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: اربعین و کربلا رفتن تنها به صورت ظاهری ایمان ما را نشان می‌دهد و باید کلیت زندگی امام را الگوی خود قرار دهیم، تمدن توحیدی، ولایی و مهدوی که وعده داده شد از همین نقطه آغاز می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام محمد قمی ظهر امروز در همایش فعالان اربعین حسینی در تالار قدس حرم منور رضوی اظهار داشت: اربعین و کربلا رفتن تنها به صورت ظاهری ایمان ما را نشان می‌دهد و باید کلیت زندگی امام را الگوی خود قرار دهیم، تمدن توحیدی، ولایی و مهدوی که وعده شداده شد از همین نقطه آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: هزاران برکت بزرگ در اربعین بوده و میزبانان از مهمانان استقبال به‌عمل می‌آورند، کسانی که در راه خیر پیشگام می‌شوند از سعادت بالایی برخوردارند.

قمی خاطرنشان کرد: هیچ بودجه‌ای برای اربعین تعریف نشده و باید با معنویت به این زیارت رفت، در واقع بحث مالی مطرح نیست، سال گذشته بودجه در این بخش صفر بود و در حال حاضر با توجه به حساسیت وضعیت اقتصادی بودجه به زیر صفر رسیده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: از افراد و پروژه‌های پژوهشی آنها حمایت می‌کنیم و در تمام مسیر با آنها همراه هستیم، هنوز نقش طلبه‌ها ایفا نشده و باید در راستای محقق شدن آن کوشید.

قمی تاکید کرد: باید هر کسی رسالت خود را ایفا کند و وظایف میان مسلمانان تقسیم شود، اراده خاص حضرت به ما تعلق گرفته و باید از این سعادت برخوردار شویم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.