یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳

واگذاری بندر چابهار به روسیه شایعه است

بندر چابهار

چابهار- مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: واگذاری بندر چابهار بعنوان یک بندر راهبردی و متصل به آبهای آزاد به روسیه دروغ محض است و قویا تکذیب می شود.

به گزارش قدس آنلاین؛ بهروز آقایی اظهار داشت: این شایعه از سوی شبکه‌های رسانه‌ای ضد انقلاب و معاند چند روزیست که مطرح می‌شود کما اینکه در گذشته هم ادعا کرده بودند که این بندر به هند واگذار شده است.

وی افزود: چابهار به عنوان نخستین بندر ایرانی متصل به آب‌های آزاد اقیانوس هند در جذب اپراتور خارجی است و کشور هند در آن طرف سواحل مکران و نزدیک بندر چابهار به عنوان نخستین اپراتور خارجی محسوب می شود.

وی بیان کرد: «میلوشکین سرگی» مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی استراخان روسیه هفته گذشته صرفا برای آشنایی بیشتر با ظرفیت‌های تجاری، ترانزیتی، اقتصادی و بازدید از تجهیزات و زیرساخت‌ها به چابهار سفر کرده بود.

وی ادامه داد: مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی آستراخان روسیه در این بازدید به اهمیت و نقش بندر چابهار در اتصال بنادر حاشیه دریای خزر به اقیانوس هند اشاره کرده و گفته بود دولت روسیه و شخص رئیس جمهوری پوتین برای استفاده از این بندر در انتقال کالا به سایر کشورها بویژه شبه قاره هند تمایل دارند و هیچ صحبتی برای واگذاری یا اجاره این بندر به روس‌ها مطرح نشده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: میلوشکین سرگی روز پنجشنبه ۲۴ مردادماه جاری از امکانات و زیرساخت‌های بندر چابهار بازدید و این بندر را در اتصال بنادر حاشیه دریای خزر به اقیانوس هند مهم دانسته و گفته روسیه برای انتقال کالا از این بندر استفاده می‌کند. 

آفایی گفت: از دیگر سخنان مطرح شده این مقام روسی سرمایه‌گذاری در زمینه ایجاد و ساخت ترمینال اختصاصی از قبیل ترمینال اختصاصی کانتینر و فله مایع در بندر شهید بهشتی بوده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.