چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲

در مراسم بازسازی واقعه غدیر عنوان شد

برپایی جشن غدیر قدمتی بیش از هزار سال دارد

55 (Copy).jpg

خراسان جنوبی _ حجت الاسلام سید محمد معلمی امام جمعه بشرویه گفت : برپایی مراسم جشن غدیر و بازسازی این واقعه تاریخی قدمتی بیش از هزار سال دارد .

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین از بشرویه حجت الاسلام سید محمد معلمی امام جمعه بشرویه در مراسم بازسازی واقعه غدیر که با همکاری گروه تعذیه خوانان و اداره تبلیغات اسلامی و در محل گلزار شهدای شهر بشرویه برگزار شد, با اشاره به فضیلت های روز عید غدیر خم گفت : روز عید غدیر روز اکمال دین و تمام کردن نعمت از سوی خداوند است , و در این روز یکی از بهترین عبادات یادآوری و بازسازی واقعه غدیر است که این مراسمات قدمتی بیش از یکهزار سال را دارد .

 وی گفت :روز غدیر عید الله اکبر ؛و واقعه ای بسیار بزرگ است ,که نه قبل از آن و نه بعد از آن اتفاق نیفتاده است .

امام جمعه بشرویه با اشاره به پیشینه واقعه غدیر و برپایی مراسم جشن و سرور این روز هم گفت :این برنامه با طراحی شیخ مفید در دوران آل بویه با برپایی جشن بزرگی درخیابانهای شهر بغداد برگزار شد, ولیکن از اواسط قرن پنجم این جشن بزرگ به حاشیه رفت و صرفا به دیدار سادات و پذیرایی توسط آنان محدود شد, ولیکن در نظام مقدس جمهوری اسلامی این مراسمات جشن خیابانی و بازسازی کاروان غدیر دوباره احیاءگردید و انشالله که تداوم داشته باشد .

حجه الاسلام معلمی اظهار داشت :باید با ترویج و تبلیغ این گونه مراسمات شادی آفرین به جهانیان بفهمانیم که مکتب اسلام و تشیع تنها مکتب غم و اندوه و برپایی محافل روضه خوانی و عزاداری نیست .

امام جمعه بشرویه یادآور شد:ماه ذی الحجه ماه بروز فضائل و افتخارات مولی امیر المومنین علی (ع) است ؛چرا که در این ماه ازدواج مولاعلی (ع) و حضرت زهرا (س)و عید قربان و غدیر و تولد دو امام عزیز آقا امام هادی و امام موسی کاظم (ع) است , که باید از این فرصت ارزشمند بیشترین بهره وری معنوی را داشته باشیم .

وی گفت :ایام ماه رجب ماه شادی شیعه امیر المومنین است و لازم است با برپایی جشن و سرور و اطعام دادن ,پذیرایی از مومنین و بخصوص دستگیری از مستمندان را فراموش نکنیم .

/انتهای پیام.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.