چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲

افزایش ۴۷ درصدی خرید تضمینی گندم در استان خراسان رضوی

افزایش خرید تصمینی گندم

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۵ خراسان رضوی گفت: خرید تضمینی گندم در خراسان رضوی با افزایش ۴۷ درصدی نسبت به سال گذشته، به ۴۸۶ هزار تن رسید.

به گزارش قدس آنلاین، حمیدرضا نوری اظهار کرد: از ابتدای فصل تاکنون، بالغ بر ۴۸۶ هزار تن گندم، مازاد بر نیاز گندم‌کاران خراسان رضوی طی ۵۲ هزار و ۸۶۸ محموله و در ۵۵ مرکز، کمیسیون و انبار تعاون روستایی سطح استان خریداری شده است.

وی در ارتباط با خرید سال گذشته گفت: کل میزان خرید سال گذشته ۳۳۲ هزار تن بوده و تاکنون افزایش ۴۷ درصدی را در این عملیات عظیم اقتصادی شاهد بوده‌ایم.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۵ افزود: در سال جاری، دسترنج گندم‌کاران با احتساب ۴ درصد افت مفید و ۲ درصد افت غیرمفید، ۱۷ هزار ریال بوده است که با توجه به کیفیت مطلوب گندم‌های خریداری شده، متوسط پرداختی در ازای هر کیلو گندم، به ۱۷ هزار و ۲۶۰ ریال افزایش یافته است.

نوری بابیان اینکه تا کنون بیش از ۹۴ درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده است، اضافه کرد: ارزش گندم‌های خریداری شده بالغ بر ۸ هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال بوده که تاکنون بیش از ۷ هزار و ۸۸۳ میلیارد ریال آن از طریق بانک عامل به حساب کشاورزان واریز شده است.

وی خاطر نشان کرد: بیشترین خرید را شهرستان‌های تربت‌ جام با بیش از ۵۸ هزار و ۴۷۶ تن، مشهد با ۴۹ هزار و ۶۴۸ تن و چناران با ۴۹ هزار و ۵۸ تن، انجام داده‌اند.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۵ در بخش دیگری از صحبت‌های خود به خرید تضمینی گندم دروم برای اولین بار در استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: در فصل خرید سال جاری، در شهرستان درگز و برای اولین بار، شاهد خرید تضمینی ۹۵ تن گندم دروم با قیمت ۱۷ هزار و ۷۷۰ ریال بوده‌ایم که امیدواریم با تمهیدات صورت گرفته، در سال آینده شاهد افزایش سطح زیر کشت این نوع گندم باشیم.

منبع: مهر

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.