جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱

مدیر عامل کارخانه قند نقش جهان اصفهان دستگیر شد

بازداشت

اصفهان - رئیس‌کل دادگستری اصفهان از دستگیری مدیرعامل و دو مدیر کارخانه تولیدی قند نقش‌جهان این استان به اتهام اخلال در نظام اقتصادی خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری میزان، محمدرضا حبیبی با اعلام این خبر گفت : با تلاش و اقدام سریع و به‌موقع سربازان گمنام امام زمان (عج) مدیرعامل کارخانه قند نقش‌جهان اصفهان و دو تن از همکاران وی که به‌طور گسترده به عرضه و توزیع خارج از شبکه شکر اقدام می‌کردند، شناسایی‌شده و با صدور قرار قانونی توسط بازپرس رسیدگی‌کننده بازداشت و روانه زندان شدند.

 وی افزود: بر اساس تحقیقات اولیه مشخص‌شده که این افراد در چند ماه ابتدایی سال جاری بیش از چهار هزار و ۷۰۰ تن شکر را با قیمت بالغ‌بر ۱۶۰۰ تومان بیش از قیمت مصوب با سندسازی و بهره‌گیری از دلالان عرضه کرده و درمجموع مبلغی بیش از ۷۶ میلیارد ریال به جیب زده‌اند.

وی یکی از علل و عوامل افزایش قیمت شکر و بحران در بازار در چند ماه اخیر را اقداماتی ازاین‌دست دانست و خاطرنشان کرد: در بازرسی به‌عمل‌آمده مقدار حدود  هزار تن شکر آماده توزیع خارج از شبکه نیز از انبار این متهمان کشف و ضبط‌شده است.

 حبیبی تصریح کرد: متهمان این پرونده در حال حاضر در بازداشت موقت به سر برده و پرونده آن‌ها در شعبه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان در حال رسیدگی است و پس از تکمیل تحقیقات در آینده نزدیک در دادگاه صالح محاکمه خواهند شد.

 رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان در پایان به مخلان نظام اقتصادی هشدار داد دستگاه قضایی با جدیت و با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها و همکاری ضابطان برخورد قاطع با مخلان در نظام اقتصادی و نظم و امنیت جامعه را در دستور کار دارد و اشد مجازات‌های قانونی را برای ایشان اعمال خواهد کرد.

 سهامدار عمده کارخانه قند نقش‌جهان، شهرداری اصفهان است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.