شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱

بازی رسانه‌ای مدیران فدراسیون با استانداردسازی ورزشگاه‌ها

ادامه بلیت فروشی سنتی

بلیط هواداری

مدیران فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در ماه‌های اخیر به دفعات با ژستی کاملاً منحصر به فرد مدعی شدند یا ورزشگاه‌ها استانداردسازی را رعایت می‌کنند یا اینکه لیگ را برگزار نمی‌کنیم! مهدی تاج بارها با اظهارنظرهای متفاوت مدعی شد پای رعایت استانداردهای اولیه ایستاده‌ایم و هرگز از اصول خود عدول نمی‌کنیم.

سینا حسینی/

مدیران فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در ماه‌های اخیر به دفعات با ژستی کاملاً منحصر به فرد مدعی شدند یا ورزشگاه‌ها استانداردسازی را رعایت می‌کنند یا اینکه لیگ را برگزار نمی‌کنیم! مهدی تاج بارها با اظهارنظرهای متفاوت مدعی شد پای رعایت استانداردهای اولیه ایستاده‌ایم و هرگز از اصول خود عدول نمی‌کنیم.

قاطعیت تاج، بهاروند، فتاحی در نبود برگزاری مسابقات لیگ و اعمال سخت گیری‌های غیرمرسوم این امیدواری را برای اهالی فوتبال به وجود آورد که لیگ نوزدهم در شرایط متفاوت و با امکاناتی استاندارد و حرفه‌ای برگزار خواهد شد اما انگار تمام این وقت کشی‌ها و تأخیرها یک سناریو تبلیغاتی و نمایشی بوده است. چون با نگاهی دقیق و موشکافانه به استادیوم برگزاری مسابقات لیگ برتر می‌توان با قاطعیت هر چه تمام گفت هیچ تغییری در ساختار خرید بلیت و ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها ایجاد نشده بلکه بر اساس همان سیستم آبکی فصل گذشته هر کسی می‌تواند با هر مدل بلیتی وارد ورزشگاه‌ها شود.

*آزادی حتی بدون بلیت

نمونه بارز این اتفاق در ورزشگاه آزادی تهران مشاهده شد، در شرایطی که مهدی تاج و سعید فتاحی با انواع و اقسام ادعاهای رنگارنگ مدعی بودند تنها کسانی می‌توانند وارد ورزشگاه شوند که از طریق سایت خرید بلیت الکترونیک اقدام کرده باشند، بسیاری از تماشاگران بعضاً با بلیت و برخی بدون بلیت وارد ورزشگاه آزادی شدند تا مشخص شود شوی تبلیغاتی مهدی تاج و فتاحی برای استانداردسازی یک بازی تبلیغاتی بیش نبوده است.

*سایت ناکارآمد

ایرادهای فراوان نرم‌افزاری و سخت‌افزاری سایت فروش بلیت نشان می‌دهد فدراسیون فوتبال به عنوان متولی برگزاری مسابقات فوتبال و دستگاه نظارتی هنوز در پیچ نخست گرفتار شده و توانمندی راه‌اندازی یک سامانه بدون عیب و نقص برای فروش بلیت مسابقات را ندارد. از طرفی بلاتکلیفی تماشاگران برای ورود به ورزشگاه نکته نگران کننده دیگری بود که مطمئناً در صورت تکرار در هفته‌های آینده می‌تواند فاجعه‌های بزرگی نظیر بازی ایران – ژاپن را به بار آورد و جان هواداران را بی‌اختیار بگیرد.

*بلیت بدون شماره

با این وجود سناریو تبلیغاتی با وجود شکست در گام نخست بازهم ادامه دارد به شکلی که هر تماشاگری که برای تماشای دیدار پرسپولیس – پارس جنوبی وارد ورزشگاه آزادی می‌شد با شعار گل درشت نقش بسته روی اسکوربورد آزادی مواجه می‌شد: «تماشاگر محترم لطفاً سر جای خود بنشینید!» اما پرسش اینجا بود که چگونه وقتی بلیت بدون شماره صندلی به فروش رسیده است ، تماشاگر شماره صندلی خود را تشخیص دهد، یا اینکه چه عامل بازدارنده‌ای وجود دارد که تشخیص دهد چه کسی روی چه صندلی نشسته و آیا این صندلی متعلق به اوست یا خیر!

در سایر شهرها هم همین آش و همین کاسه بوده و شرایط به همین منوال سپری شده تا مشخص شود مشکل تنها به پایتخت و ورزشگاه آزادی برنمی‌گردد. حالا پرسشی که باید مهدی تاج، بهاروند و اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به آن پاسخ دهند، این است که با وجود چنین شرایطی چرا این قدر وقت کشی شد و لیگ با تأخیر برگزار شد

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.