یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

فعالیت ۶۰ شرکت پارک علم و فناوری خراسان در حوزه نفت و گاز

فعالیت پارک علم و فناوری در حوزه نفت

معاون ایجاد و توسعه واحدهای فناور پارک علم و فناوری خراسان گفت: ۶۰ شرکت فناور و دانش‌بنیان در حوزه نفت و گاز در پارک علم و فناوری خراسان داریم که بیش از ۱۲۰۰ نفر از جوانان ما در این شرکت‌های فناور مشغول به کار هستند.

به گزارش قدس آنلاین، مهندس داوود تفضلی در نشستی خبری پیرامون برگزاری «اولین تور فناوری وزارت نفت از گروه تخصصی و مرکز رشد انرژی پارک علم و فناوری خراسان» که در محل دفتر پارک علم و فناوری برگزار شد، اظهار کرد: در ۴ الی ۵ شهریور ماه شاهد افتتاح واجرای تور فناوری صنعت نفت در پارک علم و فناوری خراسان خواهیم بود.

وی در خصوص تاریخچه‌ شکل‌گیری گروه تخصصی نفت و گاز در پارک علم و فناوری خراسان گفت: فعالیت پارک علم و فناوری خراسان از سال ۸۱ شروع شد و ما از سال ۸۹ گروه تخصصی انرژی را با محور فعالیت در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی آغاز کردیم که فقط ۵ شرکت در ابتدا در حوزه انرژی  فعالیت داشتند.
معاون ایجاد و توسعه واحدهای فناور پارک علم و فناوری خراسان ادامه داد: در سال ۹۱  برای اینکه در یک ساختار قانون‌مند فعالیت خود را ادامه بدهیم، مجوز مرکز رشد تخصصی را از وزارت علوم اخذ کردیم و در حال حاضر در مجموع در مرکز رشد و گروه تخصصی انرژی در پارک علم و فناوری خراسان بالغ بر ۶۰ شرکت فعالیت می‌کنند.   پارک علم و فناوری خراسان  به نوعی در میان پارک‌های علم و فناوری کشور به عنوان یکی از پارک‌های پیش‌رو در حوزه صنعت نفت و گاز است.  
تفضلی در پاسخ به این پرسش که «چرا در خراسان به دنبال صنعت نفت و گاز رفتید و در پارک علم و فناوری در سطح انرژی متمرکز شدید؟»، گفت: به دلیل ظرفیت‌های موجود در استان، به ویژه در صنعت گاز تصمیم گرفتیم که در این بخش متمرکز شویم.
وی افزود: در سطح استان شرکای استراتژیکی درحوزه انرژی داریم به خصوص شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد یا خانگیران، شرکت گاز خراسان رضوی، منطقه ۴ عملیات انتقال گاز و شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق که در استان خراسان فعالیت می‌کنند. وجود این شرکت‌ها در بخش خصوصی استان  در حوزه قطعه‌سازی باعث شد که به سمت تشکیل گروه تخصصی و حوزه انرژی برویم. ۶۰ شرکت فناور و دانش‌بنیان در حوزه نفت و گاز در پارک علم و فناوری خراسان داریم که بیش از ۱۲۰۰ نفر از جوانان ما در این شرکت‌های فناور مشغول به کار هستند.
معاون ایجاد و توسعه واحدهای فناور پارک علم و فناوری خراسان با اشاره به اینکه «ما در سال ۹۶ تور فناوری صنعت گاز را برای اولین بار در استان برگزار کردیم»، افزود: ما در این تور توانمندی‌های شرکت‌ها را در قالب نمایشگاهی از دستاوردهای آنها عرضه کردیم. هدف از تورهای فناوری صنعت گاز این است که متخصصین این حوزه با دستاوردها و توانمندی‌های حوزه نفت و گاز پارک علم و فناوری خراسان آشنا شوند.
تفضلی خاطر نشان کرد: علت برگزاری این نوع تورها، آشنایی با ظرفیت‌هایی‌ست که در استان جود دارد. یکی از رسالت‌های پارک علم و فناوری بازاریابی و بازارسازی برای شرکت‌های بخش خصوصی است که در پارک علم و فناوری خراسان عضو هستند.   این‌گونه شرکت‌های ذی‌ربط را با مشتری‌ها اتصال می‌دهیم تا بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند و محصولات و توانمندی‌های خودشان را معرفی کنند.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.