یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹

نماینده ولی فقیه در استان یزد:

انهدام کامل کانون خانواده از اهداف استکبار است

نماینده ولی فقیه در استان یزد

یزد - نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه یکی از اهدافی که استکبار در ارتباط با خانواده در نظر دارند، انهدام کامل کانون خانواده است گفت : خانواده‌ها با بهانه‌گیری جلوی راه ازدواج فرزندان خود سنگ‌اندازی نکنند.

به گزارش قدس انلاین به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد و جمعی از بانوان ادارات استان با وی که به مناسبت هفته خانواده برگزار شد اظهار داشت: انهدام کامل کانون خانواده را غربی‌ها در کشورهای خود تا حد زیادی انجام داده‌اند و الان از اثرات غیرقابل کنترل آن پشیمان هستند واصولا اخلاق و آداب معاشرتی و انسانی در این کشورها کنار گذاشته شده و نمی‌توانند این موارد را کنترل کنند اما همچنان آنها به دنبال ترویج این سبک در کشور ما هستند.

وی به اهمیت و ارزش کانون خانواده در مبانی و ارزش‌های ایرانی اسلامی اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین مسائلی که در بحث خانواده مورد توجه اسلام قرار دارد، دور هم بودن اعضای خانواده و کمک به یکدیگر برای رفع مشکلات و رسیدن به سعادت و عاقبت به خیری است.

ناصری یزدی به مسئله صله رحم و اهمیت آن اشاره کرد و افزود: این که خداوند متعال سه مرتبه در قرآن کریم قطع کننده صله رحم را لعن می‌کند برای این است که کانون محبت، عشق، همکاری و همراهی در خانواده‌ها وجود داشته باشد و فرزندان و والدین از این کانون پر از محبت و عشق بهره‌مند باشند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: وجود این کانون خانواده و محبت و دلدادگی اعضای خانواده به یکدیگر در ایران، زمینه‌ای برای عدم نتیجه برنامه های دشمن در ایران را فراهم کرده و به همین دلیل آنها فهمیده‌اند که اگر می‌خواهند به اهداف خود دست پیدا کنند، ابتدا باید این کانون را از بین ببرند.

وی خاطرنشان ساخت: راهکاری که دشمن در این زمینه دنبال می‌کند این است که ابتدا محبت و انس و الفت بین اعضای خانواده را از بین ببرند و برای این منظور، ارتباط با حیوانات و مانوس شدن با سگ و گربه را ایجاد کرده‌اند که متاسفانه برخی از خانواده‌های مقید هم در خانه‌های خود حیوانات حتی سگ نگهداری می‌کنند و ترویج این موضوع سبب می‌شود که وقتی دختر یا پسر جوان ناراحت هستند در اتاق خود مانوس با این حیوانات شوند و همین موضوع هم دلدادگی و دلبستگی آنها به پدر و مادر و اعضای خانواده خود را کم می‌کند.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه باید زمینه شکوفا شدن استعدادهای افراد و استفاده از آن برای توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور تاکید کرد و افزود: این که جوانان ما درس بخوانند و تخصص لازم برای پیشرفت کشور داشته باشند خوب است اما متاسفانه این درس خواندن الان به عاملی برای عقب افتادن ازدواج تبدیل شده است.

امام جمعه یزد با انتقاد از اینکه در بسیاری از مواردی که ازدواج دختران و پسران به عقب می‌افتد، خانواده‌ها نقش‌آفرینی می‌کنند ادامه داد: افزایش سن ازدواج جوانان در جامعه آسیب‌های زیادی را به دنبال دارد.

وی خاطرنشان ساخت: خانواده‌ها لازم است از سنگ‌اندازی در مسیر ازدواج جوانان خود خودداری کنند و مسئولان هم برای رفع مشکلاتی که الان به ویژه در مسائل اقتصادی برای ازدواج وجود دارد تمام تلاش خود را به کار گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه همه خانواده‌ها باید ازدواج آسان فرزندان خود را مورد توجه قرار دهند گفت: تحصیل هم به هیچ عنوان نباید مانع ازدواج باشد و جوانان پس از ازدواج می‌توانند به درس خود در دانشگاه ادامه دهند.

انتها ی پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.