یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱

به مناسبت هفته دولت؛

افتتاح ۳۷ پروژه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی گیلان

میراث فرهنگی گیلان

گیلان- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از اجرای ۳۷ پروژه در سه حوزه گردشگری،صنایع دستی و میراث فرهنگی بمناسبت هفته دولت در استان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی گیلان،،شهرود امیرانتخابی، هفته دولت را فرصتی مغتنم برای انعکاس جلوه های از تلاش خدمتگذاران نظام و تعامل بخش خصوصی در راستای آبادانی ایران زمین خواند و ضمن تجلیل از مقام شامخ شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: ارائه عملکرد دولت باید بصورت شفاف صورت گیرد.

وی تصریح کرد: رویکرد دولت یازدهم و دوازدهم تقویت روحیه نشاط و امید در جامعه بوده است و زمینه تحقق این امر و افزایش اعتماد عمومی مردم نسبت به دولت، بیان اقدامات و عملکرد دولت به شهروندان است.

این مقام مسئول از هفته دولت به عنوان گفتمان وحدت‌ بخش و آینده‌محور یاد کرد که تبیین موضوعات مختلف را به دنبال داشته است.

امیرانتخابی به بیان اقدامات قابل اجرا از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان طی هفته دولت پرداخت و افزود: در این هفته ۳۷ پروژه در سه حوزه گردشگری،صنایع دستی و میراث فرهنگی با حجم سرمایه گذاری و اعتباری بالغ بر ۵۴۰میلیارد ریال افتتاح و امکان اشتغال تقریبی ۲۰۰ نفر ایجاد می شود.

وی ۱۲۰ میلیارد ریال از مجموع سرمایه گذاری برای طرح های مذکور را تامین شده از سوی بانکها دانست و یادآور شد: مبلغ ۱۸ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات ملی تامین شده که اتمام طرح سالمسازی ساحل چمخاله و ۵ پروژه حوزه میراث فرهنگی با محوریت بازگشایی بخش شرقی قلعه رودخان، ساماندهی مناره صومعه سرا، افتتاح فاز اول سایت موزه اسب ریسه و محوطه سازی حمام مریان را با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال در بر داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان تعدد دفاتر خدمات مسافرتی معتبر با خدماتی منحصر به فرد را عنصری قابل اتکا در امر توسعه گردشگری استان خواند و از افتتاح دو دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در رشت با میزان سرمایه گذاری دو میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم برای ۶ نفر خبر داد.

امیرانتخابی همچنین به افتتاح ۲۲ واحد هتل و بوم گردی در شهرستانهای آستانه اشرفیه،انزلی، رودسر، شفت، صومعه سرا، فومن،ماسال، رودبار، تالش، رضوانشهر، آستارا و لاهیجان اشاره کرد و گفت: سه کارگاه صنایع دستی طی هفته دولت به بهره برداری می رسد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.