یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰

دبیر جشنواره خبر داد

انتشار فراخوان جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در ۶ بخش

وقار کاشانی

فراخوان جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در ۶ بخش مسابقه صحنه‌ای، نمایش های خیابانی ، نمایش های محیطی ، نمایشنامه خوانی ، بخش مهمان و بخش بین‌الملل به دبیری خیام وقار کاشانی منتشر شد.

قدس آنلاین: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی، به منظورگردهمایی و رقابت سازنده هنرمندان، ارتقای سطح هنرهای نمایشی، معرفی جاذبه های گردشگری شهر و همچنین حمایت از گروه های هنری جشنواره سراسری تئاتر مهر را از ۲۱ تا ۲۸ آذرماه ۱۳۹۸ در کاشان برگزار می‌کند.
خیام وقار کاشانی گفت: موضوع محتوای نمایش های شرکت کننده آزاد است اما اولویت با متن هایی است که با موضوعات اجتماعی، شهروندی و حفظ ارزش‌های دفاع مقدس نگاشته شده باشند.براساس فراخوان منتشر شده ، کلیه هنرمندان تئاتر کشور و سایر کشورهای دیگر و همچنین گروه های نمایشی می توانند با ثبت نام در سایت جشنواره به نشانی Mehrfestival.irدرخواست خود را ثبت نموده و با دریافت کد رهگیری از وضعیت پذیرش آثار در این دوره از جشنواره اطلاع پیدا کنند.
پذیرش آثار در کلیه بخش های جشنواره ( بجز بخش محیطی) فقط از طریق فیلم اجرا انجام می شود و هنرمندان و علاقه مندان می‌توانند برای شرکت در این رویداد سراسری فرهنگی هنری، متن و یا آثار بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی و بخش نمایشنامه خوانی را تا۲۰ مهر ماه و طرح های بخش محیطی را تا ۱۰ مهر ماه به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند و اعلام نتایج همه بخش ها تا ۳۰ آبان ماه امسال است.
متقاضیان شرکت دربخش نمایش های محیطی جشنواره می توانند آثار خود را بر اساس معماری و جغرافیای سه مکان (تپه‌های باستانی سیلک، تیمچۀ امین الدوله و آب انبار) پس از رویت عکس‌ها، فیلم‌ها و مختصات کامل محیط‌های مد نظر ، طراحی نموده، طرح اجرایی پیشنهادی خود را به صورت مکتوب به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
بخش مهمان و ویژه آثار این بخش به انتخاب دبیر در جشنواره حضور خواهند داشت و در بخش آشنایی با تئاتر ملل سه اثر به پیشنهاد دبیر جشنواره و انتخاب ستاد اجرایی جشنواره از کشورهای مختلف دعوت خواهند شد.
گفتنی است پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان از ۲۱ تا ۲۸ آذر ماه سال جاری به میزبانی فرهنگ سرای مهر سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان و با دبیری خیام وقار کاشانی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.