یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱

گفت‌وگویی تازه منتشر شده با زنده‌یاد داریوش اسدزاده:

مرگ را زیبا می‌بینم

اسدزاده

هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون در گفت و گویی منتشر نشده مرگ را مانند زندگی، زیبا توصیف کرد و گفت: مرگ پایان زندگی نیست بلکه یکی از مراحل زندگی است و برای کسی که می‌داند به مردم خدمت کرده و سعی در آزار کسی نداشته است، قطعاً زیبا خواهد بود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی سیما، مرحوم داریوش اسدزاده در مصاحبه‌ای منتشر نشده با خبرنگار معاونت سیما در پاسخ به این سؤال که مرگ را چگونه می بیند، گفت: مرگ از نظر اشخاص مختلف، تعاریف متفاوتی دارد. آن تصوری که من به عنوان یک فرد مُسن از مرگ دارم با تصوری که جوانی که در شباب زندگانی است فرق می کند. جوان، آرزوهای بسیاری را برای خود تعریف کرده است ولی پیر به بسیاری از آرزوهایش رسیده و یا نرسیده است. حتی نگاه افراد غنی و فقیر هم به مقوله مرگ متفاوت است.

این چهره ماندگار تلویزیون ایران افزود: مرگ از دیدگاه من خیلی زیباست. مرگ هم مانند زندگی، خیلی زیباست. در این سن نود و چندسالگی، اکثر شب‌ها بیدارم، مطالعه می‌کنم، تفکر می‌کنم و درباره تاریخ تئاتر تهران می‌نویسم. در خلوت شبانه‌ام همواره از خدا می‌خواستم و می‌خواهم که راحت بمیرم، از پا نیفتم. لذا مرگ به نظر من زیبا و قشنگ است.

اسدزاده ادامه داد: به اعتقاد من، مرگ پایان زندگی نیست بلکه مرگ یکی از مراحل زندگی است. مرگ در نظر کسی که دیگران را آزار داده و حقوق دیگران را ضایع نموده، ممکن است سخت و دردآور باشد اما برای کسی که می‌داند به مردم خدمت کرده و سعی در آزار کسی نداشته است، قطعاً زیبا خواهد بود. من هم، همیشه سعی کرده‌ام با هنرم به مردم کشورم خدمت کنم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.