دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲

معاون امور صنایع صمت خراسان رضوی مطرح کرد:

23هزار خودروی ناقص در انبارهای ایران خودروی خراسان خاک می خورند

خودرو داخلی

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی گفت: ۲۳ هزار دستگاه خودرو به دلیل نقص قطعه در پارکینگ شرکت ایران خودروی خراسان انبار شده است.

به گزارش قدس آنلاین، ابراهیم ناصری معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی گفت:  23هزار دستگاه خودرو به دلیل نقص قطعه در پارکینگ شرکت ایران خودروی خراسان انبار شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین کسری قطعه مربوط به خودروی ۴۰۵ است، گفت:بیشترین نقص قطعه مربوط به قطعات برقی و الکترونیکی، سنسور و رادیو پخش و قطعاتی از این نوع است که قبلا تولیدکنندگان ایرانی با واردکردن مواد اولیه آن، قطعات را مونتاژ کرده و برای نصب در دستگاه‌های خودرو آماده می‌کردند.

ناصری تصریح کرد: در حال حاضر تصمیمی برای خودروهای ناقص گرفته نشده، اما شرکت ایران خودروی خراسان ۱۲ روز ارائه خدمت به مردم را تعطیل کرده است تا بتواند روزانه نقص قطعه ۵۰۰ خودرو را برطرف کند.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: پس از تحریم، تامین قطعات وارداتی برای خودرو دشوار شده و این مهم بر روی تولید خودرو در شرکت ایران خودروی خراسان تاثیر گذاشته است.
ناصری افزود: کل تولید خودرو در شرکت ایران خودروی خراسان در سه نوع مدل در سال ۱۳۹۶، ۱۶۳ هزار و ۵۶۳ دستگاه، در سال ۱۳۹۷، ۹۱ هزار و ۳۶ دستگاه، در چهار ماهه نخست پارسال ۴۱ هزار و ۷۲۸ دستگاه و در چهار ماهه نخست امسال ۳۰ هزار و ۸۷۳ دستگاه بوده است.
او تصریح کرد: تصمیم گیری در حوزه تولید خودرو به صورت متمرکز بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است و استان‌ها در این زمینه اختیار مجزایی ندارند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.