دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷

گذر چهار محال و بختیاری از بحران تنش آبی

سد دوستی؛ حال و هوای این روزهای کم آبی

شهرکرد- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری گفت: با گذر از فصل گرما و خنک شدن هوا در استان ، خطر بروز بحران و تنش آبی در تامین آب شهرهای استان برطرف شده است.

به گزارش قدس آنلاین؛ قدرت‌الله بیگلری افزود: اگر چه امسال به واسطه بارش‌های فصل بهار با مشکلات کمتری در خصوص تامین آب شهرهای استان مواجه بودیم اما به سبب وضعیت ناگوار دشت‌ها و سفره‌های آب زیرزمینی استان ، تامین آب همچنان با سختی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: هم اینک شهرهای کاج شهرستان اردل، سفیددشت بروجن و سردشت لردگان با تنش آبی مواجه است که در همین خصوص با تدابیر به کار گرفته، مشکل را مدیریت کرده‌ایم.

بیگلری با اشاره به آغاز عملیات آبرسانی به شهر کاج از محل چشمه باغ رستم، تصریح کرد: از آنجاکه شهر کاج در انتهای خط انتقال آب دزداران قرار دارد در برخی ساعات با افت فشار آب مواجه می‌شود که برای رفع این مشکل خط انتقال آب از چشمه باغ رستم‌ در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری، تکمیل طرح آبرسانی به شهر کاج را نیازمند ۴ میلیارد تومان اعتبار دانست و گفت: اگر این اعتبار به موقع تامین شود ظرف یکسال آینده این طرح به بهره‌برداری می‌رسد.

بیگلری خاطرنشان کرد: شهرهای سفید دشت و سردشت نیز به سبب خشک شدن چاه‌ها با کمبود آب مواجه هستند که تلاش شد با آبرسانی سیار به این مناطق تا حدی از مشکل کاسته شود.

وی با ابراز نگرانی نسبت به تامین آب شهر شهرکرد در آستانه عید نوروز، افزود: برای این مشکل راهکارهایی پیشنهاد شده اما تاکنون در این خصوص از سوی مسئولان ارشد استان تصمیم‌گیری نشده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.