دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴

وزیر کشور در زنجان:

بزرگترین عنصر قدرت در کشور مردم هستند

رحمانی فضلی

زنجان- وزیر کشورگفت: چه بخواهیم و چه نخواهیم در مدار رقابت دنیا قرار داریم.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین:عبدالرضا رحمانی‌فضلی ظهر دوشنبه در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره شهید رجایی در زنجان، گفت: اگر بین دولت و ملت رابطه و تعامل موثری نباشد دولت موفق نشده و بی‌اعتمادی ایجاد شده که باعث شکست در کار می‌شود، اگر توانسته‌ایم بعد از انقلاب، اعتماد عمومی متقابل میان دولت و ملت را حفظ کنیم، به خاطر مشروعیت دولت‌ها بوده و این نکته مهمی است.

وی تصریح‌کرد: اگر به تبلیغات رسانه‌های خارجی و معاندین توجه کنیم می بینیم هر خطایی که از نهادهای حاکمیتی سر بزند رسانه‌های غربی در تبلیغات به جای اینکه این ضعف‌ها را به افراد منتسب کنند به نهادها و دولت ها نسبت می دهند زیرا می دانند که مهمترین دستاورد انقلاب، ایجاد مقبولیت و مشروعیت در این نهادهاست.

رحمانی فضلی ادامه داد: در این شرایط اگر مشکلات را به نهادی مرتبط کنیم اساس اعتماد و امید مردم را نسبت به نهادهای حاکمیتی خدشه دار کرده‌ایم و وقتی این اتفاق رخ دهد مردم امید خود را از دست می‌دهند لذا باید در زمان بروز مشکلات به دنبال اصلاح آن باشیم تا هر روز اعتماد بیشتر و عمیق‌تر شود.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه باید برای تقویت اعتماد عمومی به نهادها و دولت ها تلاش کنیم خاطر نشان کرد: باید بدانیم که نظام مقدس جمهوری اسلامی پابرجاست زیرا مردم پای حفظ این نظام و حکومت، شهید داده و مقاومت کرده‌اند و این نظام باید به اهداف خودش برسد.

وی با بیان اینکه دشمن انتظار داشت ۴۰ سالگی انقلاب را نبینیم، اظهارکرد: تحریم‌ها بسیار شدید است، هر نوع خدمت و کالا را برای ما ممنوع کرده‌اند ولی نگذاشته ایم آسیب جدی به کشور وارد شود.

مقام عالی وزارت کشور با تاکید بر اینکه افزایش پیوند دولت و ملت قطعا موفقیت را به دنبال خواهد داشت، تصریح کرد: بزرگترین عنصر قدرت ما در کشور، مردم هستند. این مردم هستند که اگر سختی می‌بینند تحمل می‌کنند، به رهبری اعتماد دارند و به دولت پایبند هستند. رحمانی‌فضلی خاطرنشان‌کرد: باید بررسی و افزایش پیوند دولت و ملت جزو شاخص‌های ارزیابی و مورد توجه مدیران باشد.

وی با بیان اینکه در نظام های دینی، اساس حکومت، مردم هستند و باید این نکته مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: شاخص ارزیابی، میزان اعتماد مردم به دولت حاکمه است باید بدانیم هدف این است کلیت نهاد در یک سال بر رضایتمندی و اعتماد مردم بیفزاید و اگر این رابطه سست شود کشور آسیب خواهد دید.

وی با بیان اینکه مفهوم دولت در ایران فراز و فرودهای زیادی داشته به‌طوری‌که قبل‌تر دولت به‌عنوان نهاد مبتنی بر آرا مردم نبوده و هیئت حاکمه به‌صورت مستقل و بدون نظارت کار کرده و مردم امید و ارتباطی با این هیئت حاکمه نداشتند، افزود: این هیئت هم فاقد مشروعیت و همچنین فاقد محبوبیت بود. این امر موجب شکاف عظیم بین دولت و ملت بود و این در برهه‌هایی خود را نشان می‌داد.

این مسئول تصریح‌کرد: بعد از انقلاب، امام راحل یکی از مهمترین اقدامات‌شان ایجاد مقبولیت و مشروعیت بخشیدن به هیئت حاکمه بود و از رابطه یک طرفه به رابطه دوسویه تبدیل شده و مردم انتخاب‌گر شدند و این بسیار حائز است.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود افزود: دنیا در رقابت توسعه تمدنی است و جهان در همه حوزه‌ها در حال پیشرفت است، در این میان ما نیز در مدار رقابت در دنیا قرار داریم چون ما ادعا کرده‌ایم که حکومت ما حکومت مناسبی برای پاسخگویی به نیازهای مردم مبتنی با آموزه‌های دینی است که باید این را به همه اثبات کنیم تا الگوی خوبی باشیم و همه اینها مستلزم فکر، کار، تلاش و برنامه‌ریزی دقیق است.

گفتنی است وزبر کشور بعداز ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی حضور خواهد یافت و سپس از نمایشگاه دستاوردهای دولت در محل گاوازنگ بازدید خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.