چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰

کیودو: آبه و روحانی اواخر سپتامبر در نیویورک دیدار می‌کنند

روحانی

یک رسانه‌ ژاپنی گزارش کرد که نخست‌وزیر این کشور اواخر ماه سپتامبر سال جاری میلادی در نیویورک با رئیس‌جمهور ایران دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، خبرگزاری «کیودو» ژاپن گزارش کرد که «آبه شینزو» نخست‌وزیر ژاپن و «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران  اواخر ماه سپتامبر سال جاری میلادی در نیویورک با یکدیگر دیدار می‌کنند.

هفتاد و چهارمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل قرار است در تاریخ 17 سپتامبر 2019 (26 شهریور ماه) آغاز می‌شود و سخنرانی‌ مقامات عالی رتبه جهان در مجمع عمومی سازمان ملل از 24 سپتامبر (2 مهرماه) آغاز می‌شود و روحانی و آبه نیز در آن حضور می‌یابند. 

 «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به دعوت همتای ژاپنی خود به این کشور سفر کرده، امروز (چهارشنبه) با «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن دیدار و گفت‌وگو کرد.

دو طرف در این دیدار درباره روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه بحث و تبادل نظر کردند.در این دیدار در خصوص آخرین تحولات اجرای برجام و نیز تنش‌ها در منطقه و راهکارهای کاهش آن به تفصیل گفت‌وگو و تبادل نظر شد.(جزئیات بیشتر)

از طرف دیگر، «تارو کونو» وزیر خارجه ژاپن در دیدار با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران در یوکوهاما از تهران خواست به توافق هسته‌ای 2015 متعهد باشد. 

کونو بعد از دیدار با همتای ایرانی خود با اشاره به روابط دوستانه تهران و توکیو به خبرنگاران گفت: «ما توافق کردیم که به منظور کاهش تنشها بین ایران و آمریکا، ایران و ژاپن ارتباطات نزدیکی با یکدیگر داشته باشند.» (جزئیات بیشتر)

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.