چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱

در آستانه ماه محرم صورت گرفت؛

اهدای پرچم عزای حسینی به هیئت‌های مذهبی سراسر کشور در حرم مطهر رضوی

عزا

در آستانه ماه محرم الحرام مراسم اهدای پرچم عزای حسینی به هیئت‌های مذهبی سراسر کشور در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارشقدس آنلاین، این مراسم که  در رواق امام خمینی(ره) حرم رضوی و با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، مدیران و رؤسای ادارات آستان قدس رضوی و پیشکسوتان ‌هیئت‌های مذهبی مشهد برگزار شد، با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی ماندگاری و عزاداری و مرثیه سرائی جعفر ملائکه ادامه یافت.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در حاشیه این مراسم اظهار کرد: این آئین معنوی که بر اساس یک سنت دیرینه همه ساله در حرم مطهر برگزار می‌شود، امسال نیز با حضور پرشور هیئت‌های مذهبی داخل و خارج از کشور اجرا شد.
مصطفی خاکسار قهرودی ابراز کرد: در این مراسم ۸ هیئت خارجی مقیم و غیر مقیم از کشورهای عربستان، لبنان، افغانستان، پاکستان، آذربایجان و ترکیه، ۵۵ هیئت از شهر مقدس مشهد و ۲۱۰ هیئت از سراسر کشور پرچم‌های متبرک را دریافت کردند تا در آئین‌های مختلف مربوط به عزاداری امام حسین(ع) این بیرق‌های عزاداری را به اهتزاز درآورند. 
وی هدف از برگزاری این مراسم را ترویج و تعظیم شعائر دینی در عزاداری‌های حضرت اباعبدالله الحسین(ع) عنوان کرد و افزود: هیئت‌های مذهبی که در سال‌های گذشته این پرچم را دریافت نکرده‌اند و دارای شاخص‌های تعداد تشرف‌ به حرم مطهر رضوی و شماره ثبت در سازمان تبلیغات شهرهای مبدأ باشند، این پرچم‌های متبرک به آن­ها اعطا می‌شود

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.