چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲

ژاپن: خواهان کاهش تنش در خاورمیانه هستیم

ظریف و تارو کونو

وزیر خارجه ژاپن گفت توکیو به دنبال راهکار دیپلماتیک برای کاهش تنش در منطقه غرب آسیاست.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، تارو کونو، وزیر خارجه ژاپن اعلام کرد امیدوار به کاهش تنش‌ها در خاورمیانه هستیم.

وزیر خارجه ژاپن پیش از دیدار با محمد جواد ظریف، همتای ایرانی اش اعلام کرد: امیدوار به تلاش‌های دیپلماتیک برای کاهش تنش‌ها در خاورمیانه هستیم.

او در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: ما نگران تنش‌ها در منطقه هستیم. امیدواریم تلاش‌های دیپلماتیک به کاهش تنش‌ها بیانجامد. بنابراین خواستار گفت و گوی صریح و مستقیم هستیم.

آمریکا ۱۸ اردیبهشت پارسال به صورت یکجانبه و بدون دلیل خاصی از برجام که مورد تأیید جامعه جهانی و شورای امنیت سازمان ملل بود، خارج شد و اعلام کرد کارزار فشار حداکثری علیه ایران را به راه خواهد انداخت تا صادرات نفت تهران را به صفر برساند و آن را مجبور کند بار دیگر به میز مذاکره بیاد تا «توافق بهتری» برای آمریکا رقم بخورد. این اقدام دولت آمریکا پس از یک سال «صبر راهبردی» ۱۸ اردیبهشت امسال با اعلام رسمی رئیس‌جمهور کشورمان برای کاهش گام به گام تعهدات برجامی ایران روبه‌رو شد.

ایران در نخستین گام اقدام برجامی خود محدودیت‌های مربوط به ذخیره‌سازی آب سنگین و اورانیوم غنی‌شده را کنار گذاشت و ۱۶ تیرماه نیز ضمن انتقاد از «وقاحت سیاسی اروپا» گام دوم خود را آغاز کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در سفر دوره‌ای به آسیای شرقی به سر می‌برد. او دوشنبه در پکن با همتای چینی خود دیدار کرد و قرار است در ادامه سفرش به مالزی برود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.