چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در مشهد:

نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در بهترین وضعیت آمادگی قرار دارد

امیر سرتیپ نعمتی

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: این نیرو در بهترین وضعیت آمادگی یگان های مختلف از نظر برخورداری از نیروی ورزیده و خبره و تجهیزات پیشرفته مورد نیاز قرار دارد.

به گزارش قدس آنلاین، امیر سرتیپ دوم ستاد نوذر نعمتی در مراسم پایانی هفدهمین همایش افراد برتر نزاجا در مشهد افزود: واحد های نیروی زمینی اعمم از پیاده، ادوات، زرهی، واکنش سریع، توپخانه و پهپادی در بهترین حالت آمادگی قرار دارند و در هیچ برهه ای بعد از انقلاب این نیرو مانند اکنون در آمادگی و اقتدار نبوده است.

وی اظهار داشت: در تازه ترین مورد تیر ماه گذشته وضعیت این نیرو در استان خراسان رضوی مورد ارزیابی های دقیق قرار گرفت و نمره مطلوب کسب کرد.

وی گفت: کارکنان این نیرو در اقصی نقاط کشور حرکات دشمنان و بد خواهان انقلاب را به دقت زیر نظر دارند و همه تحرکات آنها در طول شبانه روز رصد می شود و بر مبنای آن برنامه ریزی های آموزشی، تجهیزاتی  و آمادگی های رزمی برای نیروها انجام می شود.

امیر نعمتی افزود: بر اساس مفاد ۳۱ گانه طرح لبیک و ۱۳ طرح مصباح در حال اجرای برنامه های مدیریت نیرو هستیم که اجرای همه آنها به توانمندی بیشتر این نیرو در زمینه های مختلف منجر می شود.

وی اظهار داشت: سال گذشته هشت نمره ارتقای آمادگی را نسبت به گذشته کسب کردیم و در شاخص ۱۷ گانه ارتش در آمادگی رزمی در ۹ حوزه رتبه اول را به دست آوردیم که نشان از آمادگی خوب رزمی این نیرو دارد.

وی گفت: هدف اصلی اجرای طرح های لبیک ارتقای جایگاه نیروی انسانی در این نهاد و خانواده های آنان است و در آینده نیز همایش لبیک ۱۰ با هدف تجلیل از گروه دیگری از کارکنان نیروی زمینی ارتش و خانواده های آنان برگزار می شود و هر سه ماه یک بار نیز طرح خوبان و میثاق را در این نیرو با تجلیل از افراد برگزیده در زمینه های مختلف برگزار می کنیم.

امیر نعمتی افزود: نیروی زمینی ارتش در بیش از هزار کیلومتر از مرزهای ایران اسلامی شبانه روز در حال پاسداری از مام میهن و ارزش های انقلاب است و سال گذشته ماموریت های قابل توجهی در سه قرار گاه منطقه ای غرب، جنوب غرب و شمال شرق داشته  است.

وی اظهار داشت: رزمایش اقتدار ۹۷ بعد از چندین سال با یک قدرت بازدارندگی و تهاجمی بسیار قابل توجه و نیرومند در منطقه نصرآباد اصفهان با موفقیت انجام شد و تنها رزمایشی بود که مورد تقدیر کتبی قرارگاه حضرت خاتم (ص) قرار گرفت.

وی گفت: چند رزمایش و ماموریت های رزمی دیگری نیز داشتیم که همه دقیق و با موفقیت اجرا شد. علاوه بر این در چند عملیات مردم یاری شرکت کردیم که سال گذشته نیروهای زمینی تمام قرارگاه ها در بیست و هفتم اسفند به کمک مردم آمدند و به مدت بیش از چهل روز در مناطق بحرانی عملیات مردم یاری داشتند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی افزود: کسانی در این بحران کمک کردند که مرخصی داشتند اما با برگه مرخصی به محل خدمت مراجعه و به کمک هم میهنان آسیب دیده شتافتند حتی برخی بازنشستگان این نیرو نیز برای خدمت خود را معرفی کردند و در منطقه حاضر شدند.

وی اظهار داشت: برگزاری اینگونه همایش ها بیشتر جنبه تجلیل و تقدیر از همسران فداکار این نیروها دارد و کارکنان برگزیده این همایش توجه داشته باشند حال که به عنوان نیروی برتر انتخاب شده اند باید تلاش کنند این جایگاه را نگه دارند و آن را به عنوان یک الگو در زندگی ایرانی اسلامی بین همقطاران، خانواده ها و جامعه اسلامی ترویج کنند.

وی گفت: ما می توانیم الگوی سبک زندگی ایرانی اسلامی مد نظر رهبری باشیم، از خودمان شروع کنیم و به دیگران تسری دهیم. در کشوری که ۴۰ سال مورد تهاجم فرهنگی قرار دارد سبک زندگی ایرانی اسلامی ارتش یکی از بهترین هاست.

منبع: روزنامه قدس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.