جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی

رعایت حقوق شهروندان، اولویت هرگونه تغییر در طرح بهسازی اطراف حرم مطهررضوی

محمدکمال سرویها

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی گفت: هرگونه تغییر و توقف طرح نوسازی اطراف حرم مطهر رضوی بدون در نظر داشتن حقوق عامه شهروندان امری دور از منطق است.

به‌گزارش قدس آنلاین  به‌نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن، سید مصطفی نعمت در نشستی مشورتی و صمیمی، با هدف بررسی اجرای طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی، بررسی چالش‌ها و راهکارهای پیش رو در راستای تسریع و تکمیل ادامه این طرح، باچند تن از اعضای شورای  اسلامی شهر مشهد در دوره چهارم دیدار و گفتگو کرد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی در این نشست گفت: تغییر مدیران و مسؤولین در پست‌های سازمانی به‌دنبال تغییر در دولت‌ها و در جهت اجرای سیاست‌های آن‌ها امری طبیعی و مرسوم است.

محمدکمال سروی‌ها تصریح کرد: البته خدمتگزاری در مجموعه‌های ادارات و ارگان‌های دولتی در ادوار و دولت‌های مختلف مشابه عملکرد ورزشکاران در رشته‌های دوس ماراتون و چندگانه است و هرکدام از مسؤولینی که به‌دنبال این تغییرها در مسند مسؤولیت و خدمت به‌مردم قرار می‌گیرند، باید نسبت به‌سیاست گذاری‌های سازمان خود و اجرای طرح‌های برنامه ریزی شده از قبل پایبند باشند و نقاط قوت موجود در آنها را شناسایی کرده و دنبال کنند.

وی با اشاره به‌اینکه طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی نیز که از سال 1378 ملاک عمل مجموعه‌های مدیریت شهری در ادوار مختلف بوده هم از این قاعده مستثنا نیست، تصریح کرد: اقدامات خوبی در این مدت به‌ویژه در جهت تسریع و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و اجرای فضاهای سبز و بازگشایی برخی معابر در اطراف حرم مطهر نظری رضوی نیز صورت گرفته که اقدام مبارکی است.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان رضوی تصریح کرد: رویکرد جدیدی که در منطقه به‌جهت حفظ جمعیت ساکن و بازگرداندن جمعیت مهاجرت کرده از منطقه، به‌مجاورت حرم مطهر حاکم شده، سیاست جدی و بسیار خوبی است.

سروی‌ها گفت: بسیاری از محسّنات طرح قبلی ایجاد فضاهای عمومی گسترده، تعریض معابر و افزایش فضای سبز به‌ویژه در قالب ره باغ‌ها بوده که در موقعیت‌های استراتژیک و در کمترین فاصله از حرم مطهر رضوی در راستای افزایش رفاه و تسهیل تردد زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی انجام می‌شده و توقف و تغییر در این طرح به‌خصوص بدون در نظر داشتن حقوق مکتسبه مردم امری دور از منطق و نامناسب است.

وی ابراز امیدواری کرد که پیگیری‌های مجموعه مدیریت شهری و شهردار منطقه ثامن با همراهی دولت در جهت احقاق حقوق شهروندان و سرمایه‌گذاران در این طرح ملی و فراملی اثربخش واقع شود.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.