شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

در آخرین روز از هفته دولت ؛

طرح دهکده الگویی بوم گردی کشور در گیلان افتتاح شد

رییس فنی حرفه ای کشور در افتتاحیه هفته دولت

گیلان _ طرح دهکده الگویی بوم گردی کشور، با حضور رییس سازمان فنی حرفه ای کشور برای اولین بار در گیلان افتتاح شد .

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، رییس سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور عصر جمعه در مجمتع فنی حرفه ای اظهار کرد: حوزه گردشگری به مدت ۸ سال متوالی در دنیا بالاترین رشد را نسبت به میانگین رشد اقتصادی بقیه بخش ها داشته است و حوزه گردشگری یکی از حوزه های ارزشمند برای سرمایه گذاری ،ایجاد اشتغال و ایجاد رونق  فعالیت های اجتماعی و فرهنگی است .

سلیمان پاک سرشت افزود :گیلان این فرصت را دارد که گردشگردی بسیار مدرن با پایداری به محیط زیست و الگوهای زیست فرهنگی برای مردمانش داشته باشد و خوشحالیم که این دهکده الگویی با این اصول فعالیت خود را آغاز کرده است  و اگر این مسیر به درستی طی شود یک الگوی بسیار مناسب و ارزشمند برای توسعه گردشگری در گیلان ایجاد کرده ایم .

وی خاطرنشان کرد:جامعه رو به سالمندی می رود و علایق فرهنگی و اجتماعی سالمندان بسیار متفاوت است و کسب و کارهای نوین امروز مبتنی بر تکنولوژی جدید و کسب و کارهای دیجیتال در حوزه گردشگری در حال رونق است .

 وی ادامه داد:باید بتوانیم بین یک گردشگر پایبند به محیط زیست و گردشگر پایبند به فرهنگ و گردشگر نسبت به توسعه مدرن ائتلاف و همنشینی مطلوبی ایجاد کنیم .

رییس سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور گفت :امیدواریم در این دهکده الگویی سنجش مهارتی و فعالیت های آموزشی ،تربیتی نیروی انسانی را به عنوان یک استراتژی جدید توسعه اقتصادی اجتماعی بهتر از قبل دنبال کنیم .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.