دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

حاجی میرزایی:

آموزش و پرورش 16 هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد

محسن حاجی میرزایی

گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این وزارتخانه 16 هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد گفت: بخشی از پاداش بازنشستگان از ابتدای شهریور پرداخت شده و همچنان ادامه دارد ضمن اینکه پرداخت مطالبات حق التدریسی ‌ها و کارمندان آموزش و پروش در دستور کار است.

قدس آنلاین:  محسن حاجی میرزایی گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش در حاشیه علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه 11 شهریور) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره برگزاری جلسه رأی اعتماد و جلساتی که در این مدت با نمایندگان برگزار کرده است، گفت: وزارت آموزش و پروش یکی از مهم ترین وزارتخانه ها است که دایره عمل آن در کل کشور گسترده است.

وی افزود: حدود 500 هزار معلم و کارمند و 14 میلیون دانش آموز در ارتباط با این وزارت خانه هستند 

گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: به هر حال دغدغه های درباره این وزارت خانه وجود دارد. اولین اقدام بنده مسائل ضروری و دارای فوریت وزارت آموزش و پروش است که بخشی مطالباتی دارند، بنده در شرایطی قرار است که سکان دار وزارت آموزش و پروش شوم که این وزارت خانه بر 16 هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد که باید تلاش شود این کسری بودجه جبران شود

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تصریح کرد: خوشبختانه  بخشی از  پاداش بازنشستگان که از ابتدای شهریور ماه در حال  پرداخت است که همچنان ادامه خواهد داشت و برخی دیگر  از مطالبات در ارتباط با حق التدریسی ‌ها و  کارمندان آموزش و پروش است پرداخت آن  در دستور کارمان قرار دارد.

وی ادامه داد: حدود 2 هفته دیگر ماه مهر آغاز خواهد شد، گزارشی که به بنده داده شده است حدود 100 هزار نفر نیروی معلم کمبود وجود دارد و خوشبختانه در تماسی که با مسئولان آموزش و پروش  تمام استان ها گرفته شده  تمهیدات لازم به عمل آمده  و نیروی مورد نیاز همه استان ها پیش بینی شده است. 

حاجی میرزایی تاکید کرد: مسئله نیرو و بودجه آموزش و پروش یکی از مسائل مضمن و پیچیده این وزارت خانه است که مستمراً ادامه پیدا کرده است که انشاالله در بودجه سال 99 تلاش کنیم تا بودجه آموزش و پروش با کاستی های کمتری مواجه شود اگرچه بودجه سنواتی این وزارت خانه هر ساله 100  در صد اختصاص داده می شود اما همچنان با کسری بودجه مواجه است .

وی خاطر نشان کرد: باید تلاش شود این کسری بودجه به نحوی جبران شود، بنابراین می شود در همین راستا طراحی هایی داشت که مشکلات از ریشه حل شود. 

وزیر پیشنهادی آموزش و پروش درباره ناشناخته بودن سوابقش در این وزارت خانه، بیان کرد: بنده 20 سال در وزارت آموزش و پروش فعالیت کرده ام و با همه فرآیندهای آموزشی این وزارت خانه آشنا هستم و باید بگویم سوابق بعدی من مکمل سوابق پیشین من است که در جهت هرچه بهتر شدن این وزارت خانه کمک می کند.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین اهدافی که افرادی که می خواهند سکان دار وزارت آموزش و پروش شوند اجرای سند تحول بنیادین است. این سند با همه ویژگی هایی که دارد برای آن که به مرحله اجرا برسد باید تمهیدات و برنامه داشته باشیم که در همین راستا باید همه بخش ها کمک کنند.

حاجی میرزایی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که یکی از ایرداتی که نمایندگان به شما وارد می کنند سبقه سیاسی تان است که اعلام شده شما عضو حزب کارگزاران هستید، گفت: بنده عضو هیچ حزب و گروه سیاسی نیستم و رفتار بنده در طول سال های گذشته نشان گر خط فکری بنده بوده است. ضمن اینکه من از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در همه دولت ها حضور داشتم. 

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.