چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

دستگیری ۱۶ نفر حفار غیرمجاز در کوه آلبلاغ

مدیر کل محیط زیست خراسان شمالی

خراسان شمالی- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: با تلاش های شبانه روزی محیط بانان طی دو ماهه اخیر ۱۶ نفر متخلف که اقدام به بردلشت غیر مجاز از موادمعدنی کوه البلاغ نموده بودند، دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی، سید اصغر مطهری افزود: طی این مدت از متخلفین مقادیر زیادی ادوات حفر و برداشت غیر مجاز،  تعداد ۳۶ راس چهارپا که برای حمل مواد معدنی از آنها استفاده میشد و مقدار ۷۴۲۰ کیلوگرم مواد معدنی کشف و ضبط شد که این مقدار علاوه بر مواد معدنی هستند که در ارتفاعات از متخلفین کشف و در محل تخلیه شده اند.

وی اظهار داشت: با توجه به کشته شدن ۲ نفر در حفاری های غیر مجاز در ماه های اخیر و علیرغم حفاظت های شبانه روزی محیط بانان، متاسفانه حفاری های غیر مجاز با شیوه های نامتعارف مانند کوله بری، حفاری شبانه و دپو در مکان های صعب العبور ادامه دارد که این موضوع میتواند باعث افزایش بروز حوادث برای حفاران متخلف و محیط بانان گردد.

مطهری خاطر نشان کرد: محیط بانان در چند ماهه اخیر با حداقل امکانات و در شرایط سخت در ارتفاعات صعب العبور کوه البلاغ مستقر هستند که با توجه به کمبود شدید امکانات و سرد شدن هوا شرایط برای ادامه حضور آنها در ارتفاعات سخت و طاقت فرساست.

دستگیری شکارچی در حین تیراندازی به سمت حیوانات وحشی 

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرمه گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در حین گشت و کنترل در ارتفاعات کوه بهار متوجه شلیک گلوله و حضور یک نفر شکارچی شده که بلافاصله اقدامات لازم جهت دستگیری متهم را آغاز و بعد از تعقیقب و گریز طولانی موفق به دستگیری وی شدند.

احمد صفرزاده گفت: از متهم یک قبضه سلاح شکاری, ۱۰ عدد فشنگ چهارپاره, یک عدد قطار فشنگ, چهار عدد گوشی و دیگر ادوات شکار کشف و ضبط شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.