چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

رئیس اتحادیه فروشندگان پلاستیک مشهد:

قیمت ظروف پلاستیکی ۴ برابر شده/هیات‌ها رغبتی برای خرید ندارند

رئیس اتحادیه فروشندگان پلاستیک و مشمع مشهد

رئیس اتحادیه فروشندگان پلاستیک و مشمع مشهد گفت: متاسفانه به دلیل گرانی و مسائل بهداشتی مردم رغبتی به استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ندارند.

به گزارش قدس آنلاین، احمد فکری در خصوص وضعیت بازار فروش ظروف پلاستیکی در ماه محرم اظهار کرد: در حال حاضر به دلیل گرانی و مسائل بهداشتی مردم تمایلی به خرید ظروف یکبارمصرف پلاستیکی ندارند و این وضعیت در سال گذشته نیز به همین شکل بوده و می‌توان گفت که این بازار رونق خاصی ندارد.

وی افزود: در گذشته قیمت ظروف یکبارمصرف پلاستیکی مقرون به صرفه بود و هیات‌های مذهبی و ایستگاه‌های صلواتی از این ظروف استفاده می‌کردند اما اکنون از استکان‌های شیشه‌ای و دیگر ظروف استفاده می‌شود.
رئیس اتحادیه فروشندگان پلاستیک و مشمع مشهد در خصوص علت گرانی ظروف یکبارمصرف پلاستیکی خاطرنشان کرد: علت گرانی ظروف یکبار مصرف مربوط به مواد اولیه وارداتی است و قیمت‌ها نسبت به گذشته چهار برابر شده است.
فکری بیان کرد: مرتبا به دنبال این موضوع هستیم تا تولیدات داخلی را جایگزین مواد اولیه وارداتی کنیم اما متاسفانه به دلیل گرانی و مسائل بهداشتی مردم رغبتی به استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ندارند.
وی اضافه کرد: تاکنون بارها شنیده‌اید که مردم از خوردن چای و مواد غذایی داغ در ظروف یکبارمصرف پلاستیکی منع شده‌اند و این مساله هم سبب رکود بازار شده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان پلاستیک و مشمع خراسان رضوی در خصوص جایگزینی مواد اولیه برای رفع مشکل بهداشتی تصریح کرد: بازرسی و نظارت این کار بر عهده اتحادیه است و اتحادیه نیز به دنیال رفع مشکلات است، در حال حاضر قیمت ظروف یکبارمصرف پلاستیکی بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان است و دیگر برای مردم مقرون به صرفه نیست.
منبع: ایسنا
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.