جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

رئیس قوه قضائیه خبرداد:

تشکیل کارگروه برای زمین خواری در استان زنجان

آیت اله رئیسی

زنجان رئیس قوه قضائیه گفت:زمین خواری در استان زنجان دربازده زمانی یک ماهه گزارش دهی وتعیین تلکیف  می شود

به گزارش خبرگزاری قدس آنلاین:آیت‌الله رئیسی درنشست خبری   با بیان اینکه قریب به ۳۰۰ میلیارد ریال برای حل مشکلات زندان‌ها، برخی مشکلات شورای حل اختلاف، پزشکی قانونی و دادگستری در جلسه شورای اداری تصویب شد، ادامه داد: عمده این اعتبارات از محل اعتبارات قوه قضائیه و بخشی نیز از محل اعتبارات استانی تامین خواهد بود.

رئیس قوه قضائیه به کمبود نیروی انسانی در دادگستری استان اعم از قاضی و کارمند اشاره کرد و ادامه  داد : حل این معضل در دستور کار قرار دارد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به  موضوع زمین خواری در استان زنجان افزود: استان بدلیل دارا بودن زمینه های صنعتی، کشاورزی و گردشگری موجب جاذبه زیاد استان شده است، اما هرگونه توسعه یافتگی باید طبق قوانین انجام شود و از تعرض به اراضی کشاورزی و منابع طبیعی باید پیشگیری شود.

وی به گزارش‌های رسیده از ساخت و سازهای غیرقانونی در استان افزود: برخورد با این ساخت و سازها و اقدامات غیرقانونی از طرف هر شخص و یا سازمان و اداره‌ای که باشد باید انجام شده و از دست درازی به این منابع پیشگیری شود.

آیت‌الله رئیسی به بحث پسماند روی اشاره و یاد آور شد: از موضوع زیست محیطی شهر زنجان نمی‌شود گذشت کرد چون هر گونه توسعه نیازمند رعایت اصل محیط زیست است و موضوع پسماند باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شود.

آیت‌الله رئیسی به تشکیل کارگروهی برای موضوع زمین‌خواری با حضور مسؤولان کشوری و استانی اشاره کرد و گفت: برای حل این موضوع یک بازه زمانی یک ماهه تعیین شده است که این مهم باید گزارش دهی شده و تعیین تکلیف شود، چرا که اگر اقدامات متناسب این حوزه انجام نشود موضوع به تدریج به فراموشی سپرده خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به به‌روز بودن برخی از پرونده‌های دادگستری تصریح کرد: ولی در برخی از بخش‌ها باید کار شود و طبق زمان بندی انجام شده طی چند ماه امور این بخش‌ها هم باید به روز شود.

وی گفت: انتقال زندان‌های فعال در مراکز استان‌ها به خارج از شهر در مورد زندان زنجان هم امکان‌پذیر است تا محل‌ها برای انجام اقدامات دیگر بازگشایی شود و انتقال این زندان‌ها به استان‌ها ابلاغ شده، به این صورت که محل مورد نظر به مسؤولان استانی و شهری واگذار و از محل این واگذاری زندانی در خارج از شهر زندان احداث شود تا زمینه آسایش زندانی‌ها و مردم فراهم شود.

آیت‌الله رئیسی با ابراز امیدواری برای افزایش همدلی در بین مردم و مسؤولان تاکید کرد: اجرای قانون برای همه الزام است و باید جلوی دور زدن قانون گرفته شود.

رئیس قوه قضائیه به دیگر دیدارهای انجام شده با اقشار مردم و شنیدن سخنان از جمله کارآفرینان و تولیدکنندگان و همچنین کارگران روغن نباتی جهان اشاره و تاکید کرد: خصوصی‌سازی‌ها باید بازنگری شود و سخن کارآفرینان و تولیدکنندگان نگرانی از بابت نوع خصوصی سازی‌ها بود.

وی با بیان اینکه برخی خصوصی‌سازی‌ها در منطقه منجر به رکود و توقف تولید شده است که پیگیری آن در دستور کار استاندار و دستگاه قضا قرار خواهد گرفت.

آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: مسائل و مشکلات مطرح شده از دستور کار خارج نمی‌شود و در نخستین شورای عالی قضایی موضوع زنجان بررسی خواهد شد و مسائل در آن جلسه مطرح و نتایج توسط مدیر کل دادگستری در اختیار مردم قرار داده خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.