شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد :

سیاست مسئله آب در استان یزد باید انقباضی باشد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد

یزد - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد، با تاکید بر این که سیاست مسئله آب در استان یزد باید انقباضی باشد، گفت: باید براثر اعمال سیاست انقباضی بتوانیم دشت هایی که سال ها براثر برداشت زیاد بی آب شدند تعادل بخشیم و سایر دشت هارا نیزپایدار کنیم.

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازروابط عمومی شرکت آب منطقه ای یزد، «محمدمهدی جوادیان زاده» در سفربه شهرستان  خاتم  با بیان این که کشاورزان اولین افرادی هستند که از تغییرات منابع آبی آگاه می شوند، اظهارداشت: بنابراین برهیچ کشاورزی وضعیت ذخایر آبی پوشیده نیست.

وی با اشاره به این که یزد از نظر منابع آب ضعیف ترین استان کشور است که این موضوع مسئولیت شرکت آب منطقه ای و کشاورزان را در مدیریت آن سنگین تر می نماید، افزود : مدیریت آب مصرف آن در جایی دیگر نیست بلکه ذخیره آن در همان مکان است و اگر افراد مصرف آب را مدیریت نکنند طبیعت حجم آب را کم می کند که در چنین حالتی این آب برگشت ناپذیر می شود.

جوادیان زاده با بیان این که باید مشکل آب با راهکارهای قانونی حل کرد تا هم مصرف آب مدیریت شود و هم به کشاورزی لطمه ای وارد نگردد، تاکید کرد: سیاست مسئله آب در استان یزد باید انقباضی باشد زیرا اگر هر فرد بگوید چرا از من شروع شود، مشکلات آبی گذشته ادامه می یابد.

وی  با اشاره به این که عمده دشت های یزد بحرانی شده و سالی ۴۵ سانتی مترسطح آب های زیرزمینی افت می کند، تصریح کرد: لازم است همه بخش ها در امر مدیریت منابع آب مشارکت کنند تا امکان اجرای سیاست انقباضی بوجود آید.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد گفت : باید براثر اعمال سیاست انقباضی بتوانیم دشت هایی که سال ها براثر برداشت زیاد بی آب شدند به آن ها تعادل بخشیم و سایر دشت هارا نیزپایدار کنیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.