سه‌شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴

نماینده پیشین ایران در سازمان ملل:

اگر ملت ایران در برابر تحریم‎ها ایستادگی نمی‎کرد، ایران سوریه دوم بود

محمد خزاعی

نماینده پیشین ایران در سازمان ملل گفت: اگر ملت ایران در برابر این تحریم‌ها و فشارها ایستادگی، مقاومت و صبر نمی‎کردند، امروز ایران سوریه دوم بود.

به گزارش قدس آنلاین ، محمد خزاعی، در جمع عزاداران هیئت شهدا شهرستان کاشمر، اظهار کرد: اگر برخی کوچکترین زاویه دید سیاسی با ما داشته باشند، حاضر نیستیم سر به تنشان باشد، اما امام حسین(ع) حر را در آغوش می‎گیرد و او را می‎پذیرد.
وی افزود: وقتی در تاریخ نگاه می‎کنیم می‎بینیم همان قیچی دو لب که یزید و یزدیان و دشمنان آن زمان سر حسین(ع) را بریدند، امروز بر گردن انقلاب اسلامی فشار وارد می‏‌کنند.
نماینده پیشین ایران در سازمان ملل با بیان اینکه محبت به اهل بیت مسیر حرکت و رفتار انسان را تعیین می‎کند، عنوان کرد: بدون شک آنچه موجب شد امام خمینی(ره) این قیام ارزشمند را در ایران به وجود آورد و معادلات سیاسی و معادله‎های قدرت دنیا را برهم بزند که امروز داریم نتایج آن را می‌بینیم، به دلیل محبت به حسین(ع) بود.
وی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) درس آزادگی و عزت را به ملت ایران داد، تصریح کرد: سخنرانی امام راحل که پایه انقلاب را بنا نهاد به خاطر مسائل اقتصادی، نان، آب و ... نبود، بلکه علیه ذلت ایران بود.
خزاعی گفت: نگاه انقلاب، نگاه عزت ایران بود. امروز مقاومت رهبر معظم انقلاب که شخصیت بی‎نظیری در تاریخ رهبری دنیاست در راستای دفاع از عزت ایرات و مسلمانان جهان است.
وی بیان کرد: امروز دشمنان با همان چهره‌ها، القاب و عناوین و با همان روش‎هایی که برحسین(ع) و اهل بیت تاختند بر ما می‌تازند. امروز در میان وهاب ارتجاع عرب که حاکم بیت الله الحرام هستند و صف‎های نماز جماعت طولانی دارند، از  اسلام و قرآن به جز نامش چیزی باقی نمانده و برای اینکه گردن این نهضت برآمده از عشق حسین(ع) را مجدد ببرند، با آمریکا، صهیونیست و انگلیس همپیمان شده‎اند.
نماینده پیشین ایران در سازمان ملل خاطرنشان کرد: امروز یکی از شدیدترین تحریم‎های تاریخ بشری علیه ملت ایران اعمال می‌شود اما با این وجود برخی از مسئولان برای کم کردن و کاستن این فشارها تلاش می‌کنند.
وی ادامه داد: کشور عربستان بالغ بر 7 میلیارد دلار برای تبلیغات علیه انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی در فضای مجازی هزینه کرده، حتی اسرائیل و صهیونیست‎ها برای اینکه مسیر تفکر حسینی را منهدم کنند و از بین ببرند مداح تربیت می‎کنند که خوشبختانه دستیگر شدند.
خزاعی اضافه کرد: حتی در رژیم صهیونیستی منطقه‎ای را شبیه شهرهای ایران درست کرده‌اند و در آنجا صحنه‎هایی را علیه این نظام و کشور می‎سازند و بلافاصله در کل شبکه‌های مجازی منتشر می‌شود.
وی با بیان اینکه دشمن برای صدمه زدن به جمهوری اسلامی ایران، هزینه بسیاری می‎کند، بنابراین داشتن هوشیاری و بصیرت ضروری است، عنوان کرد: قیام عاشورا جوانان ارزشمندی را خلق کرد که در برابر دفاع از ملت جان خود را فدا کردند.
خزاعی با اشاره به اینکه نیروهای نظامی و انتظامی و بسیاری از دستگاه‌ها با همه وجود در راستای حفظ این کشور تلاش می‎کنند، تصریح کرد: باید در برابر توطئه‎های دشمنان هوشیار بود. اگر اوایل انقلاب و اکنون، ملت ایران در برابر این تحریم‌ها و فشارها ایستادگی، مقاومت و صبر نمی‎کردند، ایران امروز سوریه دوم بود. اگر بخواهیم در این مسیر موفق شویم و دشمن را به زانو در آوریم باید مسیر امام حسین(ع) را برویم.
منبع: ایسنا
انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.