سه‌شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۸

مراقب نرم افزار های نذری یاب باشید

سرقت گوشی همراه

کرمان - رئیس پلیس فتا استان کرمان از کلاهبرداری با استفاده از نرم افزارهای نذری یاب در شبکه های اجتماعی خبر داد و گفت: رعایت هشدارهای پلیسی توسط کاربران فضای مجازی در کاهش وقوع جرائم موثر است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ امین یادگارنژاد با اعلام این خبر گفت: نرم افزارهایی با عنوان نذری یاب که بیشتر در ایام عزاداری‌ها در فضای مجازی حضور پررنگ تری دارند، ممکن است جعلی باشد که مجرمان غالبأ در شبکه‌های اجتماعی افراد را ترغیب به دانلود وخرید اینگونه برنامه‌ها می‌کنند.

وی در خصوص شگرد مجرمان سایبری گفت: برای دانلود نرم افزار از کاربران فضای مجازی مبالغی کم و جزئی را به عنوان ثبت نام مطالبه وسپس کاربر را به صفحه و یا همان درگاه‌های جعلی بانک (فیشینگ) هدایت می‌کند.  

رئیس پلیس فتا استان کرمان ادامه داد : اتفاقی که در این صفحه رخ می‌دهد این است وقتی کاربر برای خرید نرم افزار، اطلاعات بانکی خود را در صفحه شبیه سازی شده بانک وارد می‌کند و مجرم در پشت صفحه و مخفیانه تمامی اطلاعات حساب بانکی فرد متقاضی را در اختیار گرفته و سپس به صورت اینترنتی اقدام به سرقت موجودی حساب کاربر می‌کند.

سرهنگ یادگارنژاد تاکید کرد: این موضوع موجب کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب کاربران می‌شود، علاوه بر اینکه سازنده اینگونه نرم افزارها به تمامی اطلاعات وارد شده توسط کاربر از جمله نام و نام خانوادگی، کدملی، آدرس و شماره تماس دسترسی پیدا می‌کند و قادر می‌شوند با داشتن این اطلاعات از کاربران سوء استفاده‌های دیگری هم بکنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.