چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸

استاندارخراسان رضوی:

یکپارچه‌سازی منابع آب خراسان رضوی در دستور کار قرار گرفت

استاندار خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی گفت: ظرف چند ماه اخیر، یکپارچه سازی منابع آب خراسان رضوی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا رزم‌حسینی ظهر امروز در نشست بررسی طرح انتقال آب از سواحل چابهار در تالار شهید هاشمی نژاد بیمارستان امام رضا(ع) اظهار داشت: بحث آب در کشور از بالغ بر ۷۰ سال گذشته به عنوان یک چالش بزرگ برشمرده می‌شود و با کمبود این منبع مهم دچار مشکلات زیست‌محیطی شده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: همکاران در جهت حفظ این ارزش و منبع بزرگ تلاش بسیاری داشتند و مسئولان نیز به این حوزه متمرکز شدند، در خراسان رضوی از چند ماه گذشته بحث یکپارچه‌سازی در زمینه آب مورد توجه واقع شده و در چارچوب سیاست‌های کم‌آبی با محیط زیست در حال بررسی هستیم.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: به دنبال بهره‌وری آب و استفاده مطلوب از آن هستیم تا بتوانیم به سطح خوبی در ارتباط با دسترسی به آب برسیم، انتقال آب از فیروزه از اقدامات بسیار مطلوب اخیر بوده است.

وی عنوان کرد: قرار بر اجرای برنامه‌های مربوط به آن شده است، این امر موفقیت‌های بسیاری در برداشته و آب برای استان‌های کرمان، گیلان و یزد تأمین شده است.

استاندار خراسان رضوی افزود: قرار بر مدیریت مطلوب آب با کمک ارگان‌های مختلف شده است، با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، در این زمینه فعالیت بسزایی داریم و شورای مرتبط نیز باید آماده به فعالیت شود.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.