جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۴

هشدار تهران به کانادا در پی فروش اموال مصادره‌ شده ایران

سيد عباس موسوي

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران مصادره و فروش اموال ایران در کانادا را محکوم و آن را در تضاد با حقوق بین‌الملل توصیف کرد.

به گزارش قدس آنلاین، «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اجرای حکم دادگاه کانادایی در فروش ساختمان‌های فرهنگی ایران در کانادا این اقدام را غیر قانونی و در تقابل آشکار با حقوق بین الملل دانسته و به شدت آن را محکوم کرد. 

موسوی با اشاره به اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران در حفظ حقوق مردم خود با هیچ دولتی مماشات نمی کند، خواستار اعاده سریع این املاک و دارایی ها شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه هشدار داد در صورت عدم لغو این تصمیم غیرقانونی و جبران خسارات وارده، جمهوری اسلامی ایران منطبق با موازین بین المللی راسا نسبت به استیفای حقوق خود اقدام کرده و در این صورت مسئولیت تمامی عواقب آن بر عهده دولت کانادا خواهد بود.

منابع کانادایی از فروش ده‌ها میلیون دلار از اموال مصادره‌شده ایران در این کشور توسط دولت «اُتاوا» و پرداخت آن به عنوان غرامت به قربانیان ادعایی تروریسم در سراسر جهان خبر دادند. (جزئیات بیشتر)

یکی از این اموال فروخته شده، ساختمان مرکز فرهنگی ایران در نزدیکی دانشگاه اتاوا بود به تنهایی به قیمت ۲۶.۵ میلیون دلار به یک شرکت ساختمانی از مونترال فروخته شد.

ساختمان مرکز مطالعات ایران در شهر تورنتو نیز که ریاست آن برعهده یکی از مقامات سفارتخانه ایران در کانادا بود، به قیمت ۱.۸۵ میلیون دلار فروش رفت. علاوه بر فروش دو ساختمان مذکور، مبلغ ۲.۶ میلیون دلار نیز از حساب‌های بانکی ایران در کانادا برداشت و به آن قربانیان ادعایی پرداخت شده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

نظرات

  • Behrouz Sahranavard ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۲:۲۲
    0 0
    باسلام تابرابربه مثل نکنیم احترامی به ما قایل نخواهند شد این در فرهنگ غربیهاست بحران را به میدان خودشان شوت کنید.
  • َlion444 ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۲:۲۶
    0 0
    باسلام تابرابربه مثل نکنیم احترامی به ما قایل نخواهند شد این در فرهنگ غربیهاست بحران را به میدان خودشان شوت کنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.