چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱

رئیس کل دادگستری استان یزد:

۱۸۴هکتار از اراضی ملی در استان یزد به بیت‌المال اعاده شد

اراضی ملی

یزد - رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در ۵ ماه نخست سال جاری ۱۸۴ هکتار و ۸۰۰ متر از اراضی ملی و منابع طبیعی به ارزش ۲هزار و ۵۰۰ میلیار ریال به بیت المال برگشت شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی دادگستری استان ،غلامعلی دهشیری  با بیان اینکه از۱۸۴هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی در استان یزد به بیت‌المال برگشت شد.

اظهارداشت: بیش از ۱۴۷ پرونده در این خصوص طرح گردیده که ۴۸ فقره پرونده منتهی به صدور رأی گردیده است.

وی افزود: از مجموع  اراضی اعاده شده به بیت المال ۱۵۴ هکتار متعلق به راه و شهرسازی و ۳۰ هکتار و۸۰۰ متر از این اراضی در تولیت منابع طبیعی بوده است.

این مقام قضایی، تعداد متهمین پرونده های رسیدگی شده را ۸۳ نفر اعلام کرد و گفت: در خصوص ۶ مورد از اراضی حکم قلع و قمع اجرا شد.

وی خاطر نشان ساخت: دستگاه قضایی ضمن احترام به مالکیت خصوصی افراد، از اموال عمومی و بیت المال صیانت می کند و اجازه نخواهد داد تا برخی افراد سودجو و فرصت طلب به طُرق مختلف مقاصد شوم خود در زمین خواری و تعدی به اموال بیت المال را دنبال نمایند.

دهشیری تصریح کرد: نمایندگان حقوقی ادارات متولی در امور اراضی باید با اشراف کامل و دفاع متقن در دادگاه روبروی افرادی که به هر روش و دستاویزی چنگ می زنند تا به اموال عمومی و بیت المال دستبرد بزنند بایستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.