دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲

استاندار خراسان رضوی:

راه توسعه، آموزش و پرورش مهارت محور است

علیرضا رزم‌حسینی

استاندار خراسان رضوی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید از آموزش و پرورش مهارت محور به عنوان راه توسعه و پیشرفت کشور یاد و بیان کرد: نگاه نهایی آموزش و پرورش همگام با آموزش علوم در مدارس می بایست بگونه‌ای باشد که هر دانش آموز پس از پایان تحصیل یک مهارت کاربردی نیز فراگرفته باشد.

علیرضا رزم حسینی روز دوشنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان دخترانه بدیع مشهد در جمع مسئولان آموزشی استان و دانش آموزان این واحد آموزشی افزود: دولت و مسئولان عالی رتبه نظام بر آموزش و پرورش مهارت محور تاکید دارند و هدف آموزش و پرورش کشور ایجاد دانایی و توانایی برای توسعه کشور است و باور نظام بر این است که در زمینه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها هر چه قدر سرمایه گذاری شود در نهایت منجر به توسعه و پیشرفت کشور می شود.

وی ادامه داد: نظام هر آن چه در توان دارد در این راه به کار می گیرد  اما موفقیت کامل در این راه مستلزم مدیریت پر تلاش و جهادی دست اندرکاران آموزش و پرورش و همت دانش آموزان در راستای کسب دانایی و توانایی است.

استاندار خراسان رضوی گفت: آموزش و پرورش همه کشورهای دنیا نیز به سمت دانایی و مهارت آموزی گرایش دارد تا هر دانش آموزی پس از دانش آموختگی بتواند با حرفه آموخته خود روی پای خودش بایستد و خودش را اداره کند.

رزم حسینی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام، خطاب به دانش آموزان حاضر افزود: ۳۸ سال پیش دانش آموزانی هم سن و سال شما از آرامش و زندگی خود گذشتند تا امروز شما امنیت داشته باشید و بتوانید سر افرازانه زندگی کنید و نفس بکشید، شهیدانی که از پا افتادند تا ما بتوانیم زندگی کنیم پس در هر مناسبتی باید از این سربازان فداکار به نیکی یاد کنیم و آنها را سرلوحه و الگوی زندگی خود قرار دهیم چون آنها سربازان وطن بودند و ما آرامش و امنیت خود را مدیون آنها هستیم.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این مراسم با تبریک سال نوی تحصیلی به همه دانش آموزان، فرهنگیان و خانواده های آنها گفت: در سند تحول نوین آموزش و پرورش نیز به مهارت آموزی در کنار علم آموزی در مدارس کشور توجه ویژه ای شده است و معتقدیم مهارت آموزی به دانش آموزان در نهایت منجر به توسعه، عدالت اجتماعی، ایجاد اشتغال و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود و سیاست کلی آموزش و پرورش کشور هم به سمت مهارت آموزی به دانش آموزان در کنار علم آموزی پیش می رود.

قاسمعلی خدابنده با بیان این که شعار امسال آموزش و پرورش "امید آفرینی، مشارکت پذیری و مهارت آموزی است" افزود: در سال تحصیلی کنونی یک میلیون و ۲۹۰ هزار دانش آموز در ۵۳ هزار کلاس درس خراسان رضوی مشغول به تحصیل می شوند و بیش از ۹۰ هزار نیروی آموزش و پرورش کار تعلیم و تربیت این دانش آموزان را بر عهده دارند.

ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.