دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷

یادداشت

اعترافات دشمن

مهدی فضائلی

مهدی فضائلی

در لابه لای اخبار و رویدادهای پرشتاب گاهی نکات مهمی هست که آنگونه که باید و شاید مورد توجه قرار نمی‌گیرند و بسادگی و با سرعت از کنار آنها عبور می‌کنیم.لذا لازم است گاهی درنگ کنیم و به این نکات با دقت بیشتری توجه نماییم.

قدس آنلاین: از جمله این موارد اعترافاتی است که در سخنان و مواضع دشمنان وجود دارد که کم هم نیست ولی خیلی عادی با آنها مواجه می‌شویم.
این یادداشت به دو مورد از این اعترافات که در همین روزهای اخیر مطرح شده و مشتی از خروار است توجهی دوباره دارد.
نخست، اظهار نظر ریول مارک گرخت-تحلیلگر سابقCIA و عضو اندیشکده دست راستی و ضد ایرانی FDD- است که مجله خبری سیاسی-اقتصادی فارین پالسی که از نشریات معروف بین‌المللی است و به زبان‌های مختلف ترجمه می‌شود و به نقلی بیش از ۳.۵ میلیون خواننده دارد آن را منتشر کرد.
این کارشناس مؤسسه fdd می‌گوید: رهبر عالی ایران قصد دارد ترامپ را در یک بازی«سیاست قدرت پایه»درگیر کند. او می‌افراید: معتقدم او(آیت الله خامنه‌ای) موفق ترین رهبر خاورمیانه از زمان جنگ جهانی دوم است.او بسیار ماهر و فوق‌العاده با استعداد است.

گرخت تأکید می‌ند:در این زمان رهبر عالی ایران قطعاً در امتیازها(از ترامپ) پیش است.

اعتراف دوم، اذعان مشاور رئیس‌جمهور سابق آمریکا به بی اثر بودن تحریم هاست.
دنیس راس که از بنیانگذاران مؤسسه پژوهش ‌ای سیاسی خاورمیانه بوده و تاکنون مسئولیت‌های رده بالایی در پنتاگون، وزارت امورخارجه و شورای امنیت ملی آمریکا داشته است، اخیرا" در روزنامه واشنگتن‌پست با رد ادعای ترامپ مبنی بر مؤثر واقع شدن «کارزار فشار حداکثری» علیه ایران نوشت: تحریم، تغییری در رفتار ایران ایجاد نمی‌کند.
وی افزوده است:چانه‌زنی با ایران با جوش دادن معاملات ملکی فرق دارد! متأسفانه ترامپ در منزوی کردن آمریکا موفق‌تر بوده تا ایران.
راس تصریح می کند: ایران به وضوح نیازی برای گفتگو با دولت آمریکا احساس نمی‌کند و سپس تأکید می‌نماید: تاریخ میگوید ایران را نمیتوان با تحریم به تغییر رفتار وادار کرد.
ملتی که به اذعان دشمن، موفق ترین و ماهرترین رهبر خاور میانه طی بیش از هفت دهه گذشته را دارد و توانسته است بی‌سابقه ترین و سنگین ترین تحریم‌ها را بی خاصیت کند، قطعا" ملت بزرگی است و بدون تردید در صورت استقامت در راه حق، فتوحات بزرگتری را شاهد خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.