سه‌شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

شرایط اقتصادی تاثیری بر فروش کتاب در نمایشگاه مشهد نداشت

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: شرایط اقتصادی بر میزان فروش کتاب در نمایشگاه مشهد تاثیر نداشت که این امر نشان می دهد نسل جوان و خانواده ها کالای فرهنگی را در سبد خرید خود در نظر گرفته اند.

به گزارش قدس آنلاین، جعفر مروارید امروز در نشست شورای برنامه ریزی بیست و یکمین نمایشگاه کتاب مشهد افزود: نمایشگاه کتاب بستری برای انتقال میراث فرهنگی و معنوی جامعه و بزرگترین رویداد فرهنگی خراسان رضوی است.

وی اظهار داشت: اغلب نمایشگاه‌ها جنبه تجاری دارند اما نمایشگاه کتاب، هدفش فقط فروش کتاب نیست زیرا در کنار فروش کتاب، میراث فرهنگی و معنوی را تبیین می کند.

وی با اشاره به برگزاری ۱۰۰ رویداد فرهنگی هنری در نمایشگاه کتاب مشهد طی سال گذشته گفت: هدف در نمایشگاه کتاب، توسعه فرهنگ کتابخوانی و گفت و گو و آماده سازی نسل کتابخوان است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه در نمایشگاه کتاب امسال باید چند برنامه ویژه در نظر گرفته شود افزود: ارتقای کیفیت نمایشگاه و حضور موثرتر ناشران مورد رضایت مردم در نمایشگاه کتاب اهمیت بیشتری دارد زیرا این نمایشگاه آبروی فرهنگی استان است و همه دستگاهها باید در برگزاری آن مشارکت کنند.

وی همچنین افزایش جلسات نخبگان، اختصاص غرفه ای به کتاب های زیارت، مشارکت موثر دستگاهها از جمله شهرداری، آموزش و پرورش، رسانه ها، اداره کل کتابخانه های عمومی، حضور نشر های دیجیتال، حضور حداکثری ناشران فاخر و تاثیرگذار، ایجاد بخش ویژه زیارت و مشهد، تقویت برنامه های فرهنگی دانشگاه‌ها و حوزه های علمیه، حضور نمادین صنعت چاپ، آموزش های عمومی فرآیندهای چاپ کتاب و آموزش عمومی تبدیل یک ایده به کتاب را مورد تاکید قرار داد.  

افشین تحفه گر، معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و دبیر نمایشگاه کتاب نیز در این نشست گفت: فعالیت ۲۶ کمیته تخصصی، برگزاری ۴۰ جلسه، ثبت نامه بیش از ۷۰۰ ناشر در سایت نمایشگاه، تبلیغات و اطلاع رسانی مناسب با همکاری شهرداری، برگزاری ۱۰۰ برنامه جانبی و نشست تخصصی، تجلیل از برگزیدگان انتخاب کتاب سال استان، افزایش اعتبار بن کتاب، بازدید پر تعداد مسئولین و نخبگان از نمایشگاه از جمله برنامه های بیستمین نمایشگاه کتاب مشهد در سال گذشته بود.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.