سه‌شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی:

روحانی باید به دلیل اتهامات دو روز گذشته انگلیس به تهران دیدار با جانسون را لغو کند

نقوی حسینی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اتهامات دو روز اخیر انگلیس علیه جمهوری اسلامی گفت: موضع‌گیری‌های انگلستان علیه تهران در برخی اوقات تندتر از آمریکا بوده و به همین دلیل باید روحانی دیدار با بوریس جانسون را لغو کند.

قدس آنلاین: سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  شورای اسلامی گفت: خط دیپلماسی سال‌های گذشته را اگر دنبال کنیم واقعیت آن است که انگلستان کاملا با آمریکا علیه ایران متحد بودند.

وی افزود: انگلیس در تحریم‌ها و عدم انجام تعهداتش در برجام و فشار بر جمهوری اسلامی و موضع گیری علیه تهران همواره فعال بودند و حتی گاهی اوقات از آمریکایی‌ها هم تندتر بوده‌اند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: انگلیس با آمریکا هیچ تفاوتی ندارد و وقتی با آمریکایی‌ها مذاکره‌ای نداریم نباید با انگلیسی‌ها هم مذاکره کنیم.

نقوی‌حسینی گفت: اینکه آقای رئیس‌جمهور چرا دیدار با نخست‌وزیر انگلیس را در دستور کارش قرار داده باید پاسخگو باشد. این در حالی است که ظرف دیروز و امروز انگلستان مواضع تندی را علیه کشورمان اتخاذ کرده است.

وی  گفت: انگلیس در دو روز اخیر اتهامات سنگینی را علیه جمهوری اسلامی زده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس  گفت: باید آقای روحانی به عنوان رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به اعتراض مواضع اخیر انگلستان ملاقات با بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس را لغو کرد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.